Zatrzymany w Przemyślu - znaczne ilości narkotyków znalezione w aucie i mieszkaniu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wraz z funkcjonariuszami KAS - Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali 24-latka podczas kontroli drogowej. W pojeździe i w miejscu zamieszkania zabezpieczono łącznie ponad 240 g substancji oraz sprzęt do porcjowania; mężczyzna został osadzony i usłyszał zarzuty.
Końcem stycznia funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu może posiadać substancje zabronione. Wiedząc, jakim pojazdem może się poruszać, zatrzymali do kontroli forda, którym kierował 24-latek.
Podczas działań w pojeździe policjanci zabezpieczyli 31,2 g suszu roślinnego oraz 12,1 g zbrylonej substancji koloru jasnego. Funkcjonariusze znaleźli też dwie wagi elektroniczne, woreczki strunowe i gotówkę.
W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych użytkowanych przez 24-latka zabezpieczono dodatkowo 149,16 g zbrylonej substancji koloru jasnego i 52,25 g suszu roślinnego. Wstępne badanie zabezpieczonych próbek dało wynik pozytywny na obecność substancji psychotropowej.
Podczas czynności ustalono też, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 24-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.
Zebrany materiał dowodowy policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Prokurator wszczął śledztwo. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych; przyznał się do zarzucanego czynu. Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest prowadzona przez prokuraturę.
na podstawie: Policja Przemyśl.
Ostatnie Artykuły

Jacek Łapiński w Przemyślu - biblioteka stawia na czytanie z energią

Mike Verba Trio rozkręci CK JAZZ i doda Przemyślowi muzycznego oddechu

Zabezpieczenie motoroweru zakończyło się podwójną wpadką

Na Kmieciach znów będzie okazja do rozmowy z władzami miasta

W Przemyślu pamięć przejdzie z Grobu Katyńskiego na Plac Inwalidów Wojennych

Młodzi artyści pokażą Podkarpacie po swojemu - rusza konkurs plastyczny

Na targowisku w Przemyślu wpadła z setkami sztuk markowej podróbki

Przemyśl wchodzi w kwiecień z literackim maratonem w bibliotece

Harcerze dostali sprzęt do zadań, które wykraczają daleko poza mundur

STACJA TEATR w Przemyślu - amatorska scena pokazała swój puls

„Przywitanie lata” i trzy nowe tytuły - biblioteka kusi przedszkolaki czytaniem

W archikatedrze wyróżniono starostę medalem za lata wsparcia dla Kościoła

Sztuczna inteligencja pod lupą policji i uczelni w Przemyślu

