Przemyśl dziękuje przewodnikom turystycznym za promocję miasta
Przemyśl świętuje Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, oddając hołd pasji i zaangażowaniu tych, którzy codziennie prezentują uroki naszego miasta. Prezydent Miasta, Wojciech Bakun, wyraża podziękowania i życzenia dla lokalnych przewodników, którzy przyczyniają się do rozwoju przemyskiej turystyki. Tym razem, PTTK zaprasza mieszkańców i turystów na niezwykłą podróż "Przemyśl na dużym ekranie", odkrywając filmowe oblicze miasta.
  1. Wojciech Bakun, Prezydent Miasta Przemyśla, składa życzenia i podziękowania przewodnikom turystycznym za ich wkład w promocję miasta.
  2. Zaproszenie na wydarzenie "Przemyśl na dużym ekranie", organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.
  3. Akcja przemyślana przez PTTK proponuje mieszkańcom oraz gościom spacer filmowo-kinowym szlakiem i odwiedziny wystawy poświęconej lokalnym kinom.
  4. Informacja o bezpłatnym wstępie i konieczności rezerwacji miejsc.
  5. Godziny rozpoczęcia spacerów: dla szkół o 10:00, a pozostałe o 18:00, 19:00 i 20:00.

W dniu, kiedy uznajemy i świętujemy wartość przewodników turystycznych, warto zatrzymać się na moment i docenić ich nieocenione zaangażowanie w promocję Przemyśla. "Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego proszę o przyjęcie podziękowań za Państwa nieoceniony wkład w promocję i popularyzację najcenniejszych walorów Przemyśla," głosi życzenie Wojciecha Bakuna, który zwraca uwagę na pasję i zapał lokalnych przewodników.

W ramach uznania dla ich pracy, PTTK Przemyśl przygotowało wyjątkowe wydarzenie – "Przemyśl na dużym ekranie". Jest to zaproszenie do odbycia spaceru Szlakiem Filmowo-Kinowym, który otwiera przed uczestnikami drzwi do historii kinematografii w Przemyślu. Dodatkową atrakcją jest wystawa przygotowana przez Archiwum Państwowe, która przybliża historię przemyskich kin.

Organizatorzy zapewniają, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, choć ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest rezewacja. Spacer z przewodnikiem to doskonała okazja, by nie tylko zobaczyć Przemyśl oczami kinematografistów, ale także doświadczyć miasta z zupełnie nowej, filmowej perspektywy.

Miłośnicy historii i kinematografii, jak również ci, którzy pragną głębiej poznać Przemyśl, znajdą w tym wydarzeniu coś dla siebie. PTTK zaprasza do wspólnego odkrywania sekretów miasta, które kryje za swoimi kinowymi fasadami. To święto przewodników turystycznych, ale także święto wszystkich, którzy kochają Przemyśl i jego niezwykłą historię.


Opierając się na: Urząd Miejski w Przemyślu