Metoda Callana – skuteczna krótkoterminowa metoda nauki języka angielskiego

Metoda Callana to skuteczna, krótkoterminowa metoda nauki języka angielskiego. Została opracowana w latach 60. i jest bardzo skuteczna w nauce języków obcych. Metoda ta opiera się na konwersacji, która odbywa się z lektorem, który stosuje systematyczne i skuteczne ćwiczenia, aby stopniowo wprowadzać nowe słownictwo i gramatykę. Dzięki temu można szybko nauczyć się wybranego języka obcego w ciekawy i oryginalny sposób.

Co to jest metoda Callana? 

Metoda Callana to skuteczna metoda krótkoterminowa, która została opracowana w latach 1950-1960 przez dr Williama Callana. Metoda ta jest uważana za skuteczny sposób szybkiego nauczania języków obcych. Jej celem jest nauczenie się języka obcego tylko poprzez słuchanie, mówienie i zadawanie pytań. 

Metoda ta pozwala uczniom uczyć się języka obcego w ciągu zaledwie kilku tygodni. Zamiast uczyć się długich list słów i gramatycznych reguł, uczniowie uczą się poprzez słuchanie i mówienie, a następnie udoskonalają umiejętności poprzez zadawanie pytań. 

Metoda Callana jest szczególnie skuteczna w nauczaniu dzieci, ponieważ wymaga od uczniów aktywnego udziału i angażowania się w dialog. Jest ona uważana za skuteczny sposób szybkiego nauczania języków obcych, ponieważ pozwala uczyć się języka obcego w zaledwie kilka tygodni, zamiast w ciągu kilku miesięcy lub lat. Warto zdecydować się na spróbowanie metody Callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Zalety metody Callan

Dzięki szybkiemu tempu oraz gotowym modelom odpowiedzi można szybko pokonać barierę językową, ponieważ nawet najbardziej nieśmiała osoba przyzwyczai się do mówienia po angielsku i zacznie go używać. Metoda Callana wymaga ponadto zapamiętania sporej ilości słów i wyrażeń w pełnych zdaniach, które po tysiącach powtórzeń, łatwo zapadają w pamięć. 

Metoda Callana to skuteczna forma immersji językowej, która sprawia, że oswajasz się i osłuchujesz z brzmieniem angielskiego, co ułatwia jego prawidłowe przyswojenie. 

Wady metody Callana

Materiały do nauki metodą Callana powstały na początku lat sześćdziesiątych poprzedniego wieku i nie były od tej pory aktualizowane. Natomiast twórca metody zabronił w swoim testamencie zmieniać cokolwiek w podręcznikach. Z tego powodu słownictwo używane w drylach językowych jest przestarzałe i niedostosowane do realiów, ponieważ język ewoluuje i zmienia się.

Dodatkowo metoda Callana obejmuje jedynie cztery poziomy, przy czym trzeci i czwarty są gorsze od pierwszych dwóch. Dlatego też, jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności językowe, prędzej czy później musisz i tak zmienić metodę nauki i uzupełnić braki.