Jaki odkurzacz wybrać, gdy w domu są dzieci?

W domu, w którym mieszkają małe dzieci, konieczne jest szczególne dbanie o czystość i sterylność powierzchni. Niemowlęta, które zaczynają raczkować, jak również starsze maluchy, które uwielbiają bawić się na ziemi, potrzebują doskonale sprzątniętej podłogi. Pomoże w tym dobrze dobrany odkurzacz.

Odkurzanie przy małych dzieciach to czynność, która wymaga sporej częstotliwości i systematyczności. Maluchy zdecydowanie bardziej brudzą, a na podłogę trafiają resztki jedzenia, zabawki, a także wiele innych łatwych do rozsypania rzeczy. Podłoga jest więc bardziej narażona na zanieczyszczenia, a jednocześnie musi być bardzo czysta. Gdy maluch zaczyna poznawać świat, raczkuje i spędza sporo czasu na podłodze czy dywanie, nie można sobie pozwolić na to, by były to powierzchnie niesprzątnięte.

Jak wybierać odkurzacz do domu z dziećmi?

Sprzątanie przy małych dzieciach powinno być szybkie i skuteczne. Warto więc wybierać takie modele odkurzaczy, które ułatwią nam codzienną pracę. Dobrym rozwiązaniem będą modele możliwie lekkie, nie wymagające wysiłku podczas pracy. Można zastanowić się też nad odkurzaczem bezprzewodowym. Jest wygodny, funkcjonalny, nie wymaga używania przewodu, co zwiększa bezpieczeństwo odkurzania przy maluchach. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest poziom głośności urządzenia. To ważne, gdyż za odkurzanie zabieramy się często wtedy, gdy nasze pociechy udają się na drzemkę. Jeśli będzie za głośno, nie tylko dziecko się nie wyśpi, ale również my nie skończymy zaplanowanego na jego drzemkę sprzątania. Im cichszy odkurzacz, tym większa pewność, że nie obudzi śpiących maluchów. Ranking-odkurzacz.pl posiada ranking urządzeń od najcichszego dostępnego modelu. Nie bez znaczenia jest również moc ssania – odkurzacz powinien już po jednorazowym przejechaniu szczotką po podłodze zebrać wszystkie zanieczyszczenia.

Wybierz odpowiedni filtr

W poszukiwaniu najlepszego odkurzacza weźmy również pod uwagę dobry filtr. Obecnie bardzo popularne są urządzenia wyposażone w filtr HEPA, który wychwytuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, a co za tym idzie – jest wyjątkowo skuteczny. Dobrej jakości filtry usuwają kurz, roztocza i inne alergeny nie tylko z powierzchni podłogi, ale również z powietrza. Zapewniają czystość, sterylność i świeże powietrze w każdym odkurzonym wnętrzu. Solidny odkurzacz z filtrem na pewno przyda się w domach, w których mieszkają mali alergicy, a także maluszki, które dopiero zaczynają wykształcać system odpornościowy i potrzebują w stu procentach czystego wnętrza.