Czy wiesz, co to jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna, również nazywana medycyną estetyczną damskich, kobiecych narządów płciowych, to coraz popularniejsza dziedzina medycyny. Czego dokładnie dotyczy? Zobacz, na czym polegają zabiegi ginekologii estetycznej i w jakich przypadkach warto się na nie zdecydować!

Na czym polega ginekologia estetyczna?

Zabiegi ginekologii estetycznej polegają na zmianie wyglądu oraz funkcji narządów płciowych w sytuacji, gdy doszło do zaburzenia ich działania oraz estetyki. Zabiegi tego typu mogą być prowadzone zarówno w przypadku zmian wrodzonych, jak i tych pojawiających się na skutek urazów czy ciąży, porodu.

Tego rodzaju procedury dotyczą poniższych narządów:

  • pochwa
  • wargi sromowe mniejsze i większe
  • krocze
  • wzgórek łonowy
  • łechtaczka

W ramach zabiegów medycyny estetycznej dotyczących kobiecych okolic intymnych wykorzystuje się różne rodzaje technik, na przykład są to zabiegi chirurgiczne, laser ginekologiczny, iniekcje – zastrzyki.

Szeroka gama zabiegów ginekologii estetycznej powoduje, że mogą być one pomocne w przypadku różnych dolegliwości. Zaliczane są do nich między innymi:

Plastyka warg sromowych

Labioplastyka, również określana jako plastyka warg sromowych, to najczęściej prowadzony zabieg dotyczący damskich okolic intymnych.

Plastyka warg sromowych polega na usunięciu nadmiaru skóry i wymodelowaniu warg sromowych mniejszych i większych w przypadku ich naciągnięcia, asymetrii. Prowadzone są również zabiegi polegające na wypełnianiu oraz na ujędrnianiu warg sromowych z wykorzystaniem własnego tłuszczu lub kwasu hialuronowego.

Waginoplastyka

Kolejnym popularnym zabiegiem jest waginoplastyka, która określana jest jako medycyna estetyczna pochwy. Zabieg ten prowadzony jest głównie w przypadku nadmiernie naciągniętej pochwy, do czego często dochodzi po ciąży.

Plastyka pochwy polega na zabiegach chirurgicznych lub też na wykorzystaniu laserów lub zastrzyków w celu rewitalizacji pochwy. Na skutek zabiegu dochodzi do jej zawężenia, poprawy doznań seksualnych.

Usuwanie zmian w okolicach intymnych

Zabieg polega na usuwaniu różnych zmian, na przykład znamion, kurzajek, włókniaków w okolicach intymnych.

Odtwarzanie i usuwanie błony dziewiczej

Zabieg określany jako hymenoplastyka, którego celem jest odtworzenie przerwanej błony dziewiczej albo też jej usunięcie, nacięcie, gdy jest ona trudna w przerwaniu podczas stosunku.

Plastyka krocza

Zabieg prowadzony wtedy, gdy doszło do nieprawidłowego zrostu blizny po porodzie, nadmiernego poszerzenia wejścia do pochwy.

Potrzebujesz więcej informacji o zabiegach? Sprawdź tutaj informacje dotyczące tego typu procedur.