Dzisiaj, od wczesnych godzin rannych, policjanci z wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy prowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem ze strony mundurowych objęte zostały skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Działania pn. "Bezpieczny pieszy" ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami.

Dziś o godz. 6 rano, rozpoczęły się policyjne działania pn. "Bezpieczny pieszy". Pieszy czy rowerzysta jest tzw. niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, ponieważ w trakcie zderzenia z pojazdem nic go nie chroni. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę również na zachowanie kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów, czy rowerzyści jeżdżą zgodnie z przepisami, sprawnymi i prawidłowo wyposażonymi rowerami.