Co zrobić, żeby nowy rok był lepszy od poprzedniego?

„... i żeby przyszły rok był lepszy od poprzedniego!” słyszymy niemal zawsze podczas życzeń składanych przy wigilijnym stole. I rzeczywiście, kiedy tylko wymieniamy kalendarz na nowy, mamy ochotę podbić świat. Niestety, w grudniu okazuje się, że jesteśmy w tym samym punkcie co 11 miesięcy temu. Co zrobić, aby przyszły rok był faktycznie lepszy od poprzedniego? Przedstawiamy 5 prostych porad!

  1. Mniej się martwić!

Czy nie uważasz, że za dużo czasu marnujemy na myśleniu o tym „co by było gdyby” niż cieszeniu się życiem? Dlaczego mamy tendencję do pesymistycznego myślenia i boimy się po prostu żyć? W Nowym Roku po prostu mniej się martw – bowiem martwienie się na zapas nie przynosi w życiu nic dobrego, a jedynie blokuje nas i nie pozwala nam w pełni cieszyć się życiem!

  1. Więcej wypoczywać!

Jest coś, na co w życiu zawsze brakuje nam czasu. Nie chodzi o porządki, obowiązki domowe czy pracę – mowa o wypoczynku! Zdecydowanie za rzadko pozwalamy sobie na słodkie lenistwo, podczas którego uwolnimy się od wszelkich zmartwień i trudów życia codziennego. Wyjazd na wakacje nad morzem, weekend w SPA, a może zwykłe leżenie na kanapie pod kocem w piżamie przez cały czas – zasłużyłaś na to!

  1. Być dla siebie mniej surowym!

Masz napięty grafik na cały dzień? Zrezygnuj z gotowania obiadu – zamów obiad z dowozem! Nie masz kiedy umyć okien? Zamów firmę sprzątającą! Nie dasz rady dziś wykonać treningu? Po prostu dziś sobie odpuść! Za często obwiniamy siebie za to, że nie dajemy rady, podczas gdy zapominamy o tym, że nie jesteśmy maszynami. Nie musimy być perfekcyjne – czasami warto więc zwolnić i pozwolić się wyręczyć!

  1. Otworzyć się na ludzi!

Czy nie uważasz że za często odmawiasz spotkań towarzyskich, zwalając wszystko na obowiązki domowe i brak czasu? A nie wydaje Ci się, że są to jedynie wymówki by nie wychodzić do innych ludzi? Otwórz się na innych, zarówno tych, których dobrze znasz, jak i na zupełnie nowe znajomości!

  1. Więcej się uśmiechać!

Niby takie proste, jednak tak często o tym zapominamy. Uśmiechajmy się częściej, a zarażać będziemy swoich szczęściem innych – a także odwzajemniajmy uśmiechy, które prześle nam przyjaciel, dziecko czy nawet nieznajomy. Z uśmiechem idzie się lepiej przez życie!

Te 5 prostych trików wydają się być błahe, jednak sprawią, że ten rok będzie lepszy i szczęśliwszy. Każdą zmianę bowiem powinniśmy zacząć od zmiany nastawienia, a wtedy wszystko staje się prostsze, łatwiejsze i... piękniejsze!