Worki filtracyjne mają naprawdę szerokie zastosowanie w przemyśle ale nie tylko.  Są one najczęściej wybierane po to, aby zapewnić jak najlepszą filtrację powietrza z nagromadzonych podczas pracy zanieczyszczeń. Produkowane są z wielu różnych materiałów, dzięki czemu w zależności od potrzeb sprawdzą się w każdych warunkach środowiskowych i termicznych. Czym są worki filtracyjne i co warto na ich temat wiedzieć? Odpowiadamy.

Worki filtracyjne- ich budowa, rodzaje i specyfikacja. 

Worki filtracyjne mają dość luźny kształt, wykonane są z włókien naturalnych i syntetycznych. Charakteryzują się one dużą przepuszczalnością powietrza przy jednoczesnym optymalnym gromadzeniu zanieczyszczeń. Możemy rozróżnić różne ich rodzaje, w tym również te dostosowane do pracy w niskich i wysokich temperaturach, odporne na działanie wody czy tłuste zabrudzenia. Jeśli chodzi o ich poszczególne modele, to rozróżniamy trzy kluczowe, wykonane z bardzo odpornych materiałów.

Są to więc worki filtracyjne:

  • Poliestrowe- najpopularniejsze rozwiązania. Występują najczęściej w ciepłownictwie, energetyce, branży cementowej i drzewnej oraz gastronomii.
  • Poliakrylonitrylowe- skuteczne w pracy w wysokich temperaturach i wysokim natężeniu pierwiastków chemicznych.
  • Poliamidowe- odpowiednie do pracy w bardzo wysokich temperaturach (około 350 st.C)

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania dla siebie warto zwrócić uwagę na specyfikację, aby wybrać najbardziej odpowiedni model do warunków pracy.

Worki filtracyjne i ich pozytywny wpływ na środowisko naturalne 

Worki filtracyjne przede wszystkim minimalizują ilość emitowanych do powietrza zanieczyszczeń, co powoduje zarówno pozytywny wpływ na środowisko naturalne jak i całą ergonomię pracy wśród kadry pracowniczej. Mniejsze zapylenie w zakładach przemysłowych ułatwia oddychanie i poprawia klarowność powietrza. Dodatkowo zminimalizowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery ma niebagatelny wpływ na ekologię. Należy jednak pamiętać o regularnej wymianie worków filtrujących, aby uniknąć przykrych konsekwencji związanych zarówno z mniejszą wydajnością, przestojami w pracy jak i możliwością wystąpienia różnego rodzaju awarii. 

Worki filtracyjne - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Worki filtracyjne to bardzo pożyteczne rozwiązanie pod warunkiem, że zadbamy o to, aby były one odpowiedniej trwałości. Solidne produkty może zagwarantować nam tylko sprawdzony producent, taki jak GEKO Filtration  (https://gekofiltration.pl). Kupując w sprawdzonym miejscu zawsze otrzymujemy produkty o najlepszej jakości, dlatego też warto o tym pamiętać.

Worki filtracyjne - specyfikacja, rodzaje oraz ich wpływ na środowisko naturalne