Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Węgiel aktywny można zakupić niemalże w każdym sklepie drogeryjnym, aptece lub sklepie zielarskim. Występuje on w wielu formach – jako pasta do zębów, mydło, żel do kąpieli, tabletki a nawet jako maseczka na twarz. Więcej na ten temat można również poczytać w artykule https://fashionandbeauty.pl/wegiel-aktywny-doskonaly-lek-oraz-kosmetyk/ Istotne jest natomiast to, że na świecie nie ma wielu tak bardzo uniwersalnych składników, które mają tak szerokie zastosowanie. Gdzie więc można najczęściej znaleźć węgiel aktywny? W jakiego typu produktach jest on stosowany najczęściej?

Pasta do zębów z węglem aktywnym

Bardzo popularne stały się pasty do zębów z rozpoznawalną, ciemną barwą. Pasta do zębów zawierająca węgiel aktywny pomaga przede wszystkim skutecznie usuwać różnego rodzaju przebarwienia powstałe na zębach po piciu kawy oraz herbaty i paleniu papierosów. Dodatkowo pasta do zębów z aktywnym węglem chroni przed szkodliwymi dla szkliwa i zębów bakteriami oraz zwalcza nieświeży oddech. Warto w przypadku zakupu takiej pasty zwrócić uwagę na wartość RDA, czyli współczynnik ścieralności pasty.

Jeśli posiadamy zęby wrażliwe należy poszukać pasty z niskim współczynnikiem RDA, natomiast wyższy wskaźnik RDA sugeruje skuteczniejsze czyszczenie i wybielanie zębów, dlatego taka pasta nie powinna być stosowana zbyt często. Pewnym błędnym przekonaniem jest również to, że pasta z aktywnym węglem pomaga wybielić zęby. Prawda jest jednak taka, że pomaga ona tylko przywrócić naturalny kolor zębów i to w ograniczonym stopniu, może się też zdarzyć, że poprawa odcienia zębów nie będzie większa niż tylko o 1 stopień.

Maseczka z węgla aktywnego

Ciekawym zastosowaniem węgla leczniczego jest użycie go bezpośrednio na skórę twarzy w formie maseczki. Węgiel aktywny działa szczególnie skutecznie pod tym względem na zaskórniki, dzięki swojemu działaniu osuszającemu pomaga usuwać niekorzystne zmiany chorobowe na skórze, w tym trądzik. Co bardzo istotne – może być stosowany również przez osoby, które wykazują się wrażliwą cerą. Węgiel aktywny dzięki swojemu oczyszczającemu działaniu może służyć tymczasowo jako zamiennik do płynu używanego do demakijażu. Warto też zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny fakt – samo stosowanie węgla aktywnego w formie maseczki na twarz pomaga w skutecznym rozjaśnieniu cery dzięki właściwościom dogłębnego i kompleksowego oczyszczania wnętrza skóry.

Węgiel aktywny na problemy żołądkowe

Niezwykle popularnym zastosowaniem węgla aktywnego jest jego dobroczynne działanie na przewód pokarmowy. Jest on szczególnie polecany w przypadku biegunek oraz zatruć pokarmowych. Może pochłaniać szkodliwe bakterie występujące w przewodzie pokarmowym, a następnie je wydalać poza organizm.

Popularne sposoby zastosowania węgla aktywnego