Zawsze warto walczyć do końca. Owa maksyma dotyczy właściwie każdego aspektu naszego życia. Zarówno małych, jak i dużych spraw… Także tych związanych z blisko sześćdziesięciotysięcznym miastem.

Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun od kiedy objął urząd, przeprowadził wiele rozmów z potencjalnymi inwestorami, zachęcając ich do lokowania swoich interesów w nadsańskim mieście. Były to nierzadko trudne rozmowy, bo choć nie można Przemyślowi odmówić uroku i potencjału, z jakichś względów szefowie firm nie decydują się na inwestycje w tej części kraju. Jednak ci, którzy już „postawili” na Przemyśl, tu mają swoje fabryki, firmy, cenią sobie nie tylko położenie miasta (bliskość wschodniej granicy), ale i zaangażowanie oraz fachowość lokalnej kadry pracowniczej. Przykładem mogą tu być, nie skłamiemy, jeśli napiszemy, że światowej sławy: Inglot, Kazar, Fibris, Sanwil czy Hensfort.

26 lutego br. Prezydent Wojciech Bakun spotkał się z przedstawicielami firmy BENIX – Style Furniture, jednego z największych producentów mebli tapicerowanych w kraju, na czele z zastępcą Dyrektora Generalnego Krzysztofem Zimnym. Spotkanie było niejako podsumowaniem trwających blisko pół roku rozmów, w których obok prezydenta uczestniczyła również Radna Rady Miejskiej Monika Jaworska-Żurawska. Z kolei inicjatorem i osobą, która pomogła nawiązać kontakt między obiema stronami był przemyski przedsiębiorca Tomasz Szybiak. Warto dodać, że obecnie BENIX może się pochwalić znacznym rozszerzeniem działalności. Obecnie ich produkty trafiają nie tylko na polski rynek, ale są cenione na całym świecie.

fot_Agata_Czereba (1).jpeg

Wspomniane rozmowy przyniosły znakomity efekt:

BENIX

otwiera w naszym mieście szwalnię obić tapicerskich. Wydzierżawiony przez firmę obiekt jest w tej chwili dostosowywany do potrzeb firmy. Przedsiębiorstwo docelowo zatrudni sto osób. Już w najbliższy wtorek, 3 marca br. rusza pierwsza rekrutacja. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy o godzinie 16.00 do

Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

przy ulicy ks. Piotra Skargi 7/1. Główne wymagania to umiejętność szycia i gotowość do podjęcia pracy.

benix ogłoszenie.jpeg

Ale to nie wszystko… Jeśli znajdzie się odpowiednia liczba pracowników, BENIX chce postawić w Przemyślu fabrykę mebli (swoją trzecią w Polsce). Pracę znajdzie w niej blisko 600 osób. Obecnie przedstawiciele firmy prowadzą badania lokalnego rynku pracy. To właśnie ich wynik będzie decydował o tym, czy BENIX rozpocznie produkcję mebli także w naszym mieście.

Nie ma co ukrywać: to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta i jego mieszkańców. Mamy nadzieję, że to początek gospodarczego rozwoju Przemyśla i za przykładem firmy

BENIX

pójdą inne spółki, firmy czy przedsiębiorstwa. Zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba