Policjanci zatrzymali 27-latka kierującego skuterem. Mężczyzna był pijany i podczas próby ucieczki wjechał na pole, gdzie się przewrócił. 27-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj policjanci patrolujący miejscowość Stubienko zauważyli kierowcę skutera, który jechał bez włączonych świateł mijania, nie posiadał kasku ochronnego ani tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd używając świetlnych i błyskowych sygnałów radiowozu. Kierowca jednośladu widząc policjantów zaczął uciekać w kierunku miejscowości Barycz, gdzie wjechał na pole orne. 27-latek próbował wrócić na drogę, ale się przewrócił. Nie został ranny w zdarzeniu.

27-latek, który kierował skuterem, był pijany. Alkomat wykazał, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Pojazd nie miał ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Teraz mieszkańca powiatu przemyskiego czekają konsekwencje prawne. Odpowie między innymi za brak uprawnień do kierowania, kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli.

mf