Implanty

Śnieżnobiały a przede wszystkim zdrowy uśmiech dodaje nie tylko pewności siebie, ale również jest gwarancją zdrowia dla całego organizmu. Dlatego jedną z najlepiej rozwijających się dziedzin medycyny jest stomatologia. Warszawa jest miastem na terenie którego działa wiele renomowanych klinik dentystycznych. W których pracują doświadczeni specjaliści zarówno z Polski jak iz zagranicy. Nowoczesne gabinety wykorzystują najnowsze technologie i urządzenia, aby zapewnić najbardziej efektywne metody leczenia swoim pacjentom. Kliniki dentystyczne oferują swoje usługi w zakresie endodoncji, protetyki, stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej ( wybielanie nakładkowe) czy ortodoncji ( aparat ortodontyczny gumki,). Niezwykle ważną dziedziną stomatologii jest implantologia, która pozwala pacjentowi na odzyskanie utraconego zęba. A co za tym idzie zyskania pewności siebie z powodu posiadania estetycznego uzębienia.

Implant zębowy - wskazania, zalecenia i korzyści

Każdy człowiek, który nie czuje się komfortowo z powodu braków w uzębieniu powinien zwrócić się o pomoc do odpowiedniego lekarza specjalisty, który wykona implant zębowy. Jest to metoda bardziej nowoczesne i skuteczna w porównaniu do protez i mostów. Implant składa się z materiału biokompatybilnego takiego jak tytan, który jest niezwykle dobrze tolerowany przez pacjentów, ponieważ nie wywołuje on alergii ani stanów zapalnych. Przed przystąpieniem do wykonania implantu lekarz powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem dotyczący jego oczekiwań, jak również zaproponować plan leczenia. Lekarz dentysta informuje pacjenta o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. Jeżeli pacjent nie posiada uzębienia lub ma braki międzyzębowe, jak również nie toleruję protez konwencjonalnych implant zębowy będzie idealnym rozwiązaniem dla niego. Po wykonaniu implantu zębowego należy odpowiednio zadbać o jamę ustną. Dlatego nie należy palić papierosów ani pić alkoholu w ciągu 48 godzin od wykonaniu zabiegu. Pacjent powinien też stosować zimne okłady i spać na tej stronie twarzy na której nie wykonywany był zabieg. Po starannie i dokładnie przeprowadzonym leczeniu pacjent odczuje poprawę komfortu życia. Nie będzie odczuwał dyskomfortu związanego z noszeniem metalowych klamer, poprawią się również możliwości żucia i gryzienia. Poza tym profesjonalnie wykonane leczenie spowoduje że nie będzie widać różnicy pomiędzy naturalnym uzębienie pacjenta a implantem. Warto podkreślić, że wszczepienie implantu jest całkowicie bezbolesne dzięki znieczulenie miejscowemu - komputerowemu The Wand. 

Przebieg leczenia

  1. Przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja implantologiczna jak również zdjęcie pantomograficzne. Na podstawie którego stomatolog określa stan zębów pacjenta i proponuję wybranie odpowiedniej metody leczenia

  2. Podczas wykonywania zabiegu wprowadzany jest implant do kości szczęki lub żuchwy w miejscu w którym pacjent nie posiada zęba. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po wprowadzenie implantu lekarz zszywa dziąsło. Szwy należy zdjąć w ciągu 14 dni od wykonania zabiegu. Proces rekonwalescencji trwa od 3 do 6 miesięcy.

  3. Po upłynięciu określonego czasu chirurg mocuje śrubę gojąca a następnie wykonuje się koronę porcelanową na implancie. 

Bardzo ważny jest dla pacjenta szybki rozwój nowoczesnych technologii, szczególnie w dziedzinie takie jak dentystyka. Warszawa czy Gdańsk to miasta na terenie których pracuje wielu doświadczonych i profesjonalnych specjalistów w dziedzinie implantologii.