Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Udane prezenty - jak je wybrać?

Wybór odpowiedniego prezentu to coś, co często spędza nam sen z powiek. W końcu nikt nie chce obdarować bliskiej osoby nietrafionym podarunkiem. Aby uniknąć takiej sytuacji i mieć pewność, że wybrane prezenty zawsze spotkają się z pozytywnym odbiorem, warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek.

Słuchaj i notuj

"Nie wiem, jaki prezent kupić" - jeśli to zdanie pojawia się w Twojej głowie za każdym razem, gdy zbliża się czas świąteczny lub urodziny bliskiej osoby, to ta wskazówka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Należy zwrócić uwagę na informacje dotyczące tego, co podoba się osobie X. Pojawiają się podczas wspólnego oglądania filmów, zakupów i podczas wielu interakcji. Najczęściej o takich szczegółach zapominamy lub puszczamy je mimo uszu. Jeśli jednak chcemy, aby kupione przez nas prezenty były trafione, warto nauczyć się wyłapywać takie informacje i zapisać sobie w kalendarzu obok daty urodzin bliskiej osoby.

Własnoręcznie zrobione prezenty? Czemu nie?

Każdy z nas pamięta radość, która malowała się na twarzy mamy, gdy wręczaliśmy jej własnoręcznie stworzoną laurkę. Z pewnością nie była dziełem sztuki. Jej wygląd i zastosowana technika mogły pozostawiać wiele do życzenia, a mimo to taka laurka w wielu przypadkach powodowała wzruszenie i przechowywana była przez wiele lat. Nieważne, że czasy dziecięce zostawiliśmy już dawno za sobą i nie uważamy się za osobę szczególnie obdarzoną talentem manualnym. Samodzielnie wykonany prezent to dowód na to, że poświęciliśmy czas i energię na stworzenie czegoś wyjątkowego. Takie prezenty doceni każdy!

Coś użytecznego a może wręcz przeciwnie?

Często można spotkać się z przekonaniem, że dobre prezenty nie powinny być przedmiotami codziennego użytku. Po drugiej stronie barykady stoją osoby, które uważają, że prezenty, z których obdarowana osoba będzie korzystać każdego dnia (pióro, elektryczna szczoteczka do zębów) to najlepszy rodzaj podarunków. Gdzie leży prawda? Zamiast stresować się wyborem między figurką przedstawiającą postać z ulubionego serialu a rękawiczkami zdajmy się na własny instynkt. Skupianie swojej energii na rozważaniach dotyczących tego, czy prezenty powinny być użyteczne, to strata czasu i nie warto się na tym skupiać.

Pamiętaj, że to nie jest prezent dla ciebie

Podczas wyboru podarunku trudno oprzeć się pokusie wybrania tego, co sami chcielibyśmy dostać. Często nie jest to dobre rozwiązanie. Kurs kreatywnego pisania, chociaż może być spełnieniem marzeń niejednej osoby, nie sprawdzi się jako prezent dla kogoś,kogo pisanie zupełnie nie interesuje. Podobnie skrajny introwertyk być może nie doceni kursu tańca towarzyskiego. Wybierając prezenty warto wziąć pod uwagę zainteresowania obdarowywanej osoby i jej cechy charakteru. W końcu nie chcemy, aby podarek był przyczyną dyskomfortu.

Prezenty to często dowód tego, że zależy nam na danej osobie. Warto pamiętać o tym, że udane podarunki wcale nie muszą być kosztowne. Mając w pamięci to oraz powyższe wskazówki, wybór odpowiedniego prezentu nie tylko przestanie być stresem, ale będzie też czynnością przynoszącą dużo satysfakcji.

Więcej informacji

Logo Ministerstwo Gadżetów

Wejdź na stronę Ministerstwa Gadżetów, jeżeli szukasz ciekawych prezentów i gadżetów - sprawdź