Rozpoczęła się III edycja Pleneru Fotograficznego Śladami Józefa Ulmy dla młodzieży

Rozpoczyna się III Plener Fotograficzny Śladami Józefa Ulmy”, który stanowi wyjątkową okazję dla młodych pasjonatów fotografii. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mają szansę nie tylko na rozwój swoich umiejętności, ale także na poznanie historii związanej z niezwykłą postacią Józefa Ulmy.
- Zaproszenie do udziału w plenerze fotograficznym
- Warsztaty z profesjonalistami
- Laureaci i nagrody
Zaproszenie do udziału w plenerze fotograficznym
III Plener Fotograficzny Śladami Józefa Ulmy” to unikalny projekt, który ma na celu odkrycie talentów młodych fotografów. Uczestnicy będą mieli szansę na zaprezentowanie swoich prac, a 20 najlepszych z nich zostanie wybranych przez jury konkursowe do dalszego etapu. To doskonała okazja, aby połączyć pasję do fotografii z nauką i twórczym wyrażaniem siebie.
Warsztaty z profesjonalistami
Wybrani laureaci wezmą udział w intensywnych warsztatach, które odbędą się w Markowej, rodzinnej wsi Józefa Ulmy. Uczestnicy będą mieli okazję uczyć się od doświadczonych specjalistów, takich jak Jakub Szymczuk, który jest oficjalnym fotografem Prezydenta RP, oraz innych uznanych fotografów. Tematyka warsztatów obejmie różne aspekty fotografii, w tym dokumentalnej, reportażowej, portretowej oraz pejzażowej, co pozwoli młodym twórcom na wszechstronny rozwój.
Laureaci i nagrody
Na zakończenie pleneru zostaną ogłoszeni laureaci w kilku kategoriach, takich jak portret, krajobraz, wyjątkowa chwila oraz rodzina. Dodatkowo, przyznana zostanie nagroda specjalna, która w ubiegłych edycjach dotyczyła tematyki patriotyczno-religijnej. Prace laureatów będą oceniane nie tylko pod kątem estetyki, ale również oryginalności i umiejętności uchwycenia ducha postaci Józefa Ulmy. Zwieńczeniem konkursu będzie uroczysta gala, na której odbędzie się wystawa nagrodzonych prac.
To wydarzenie nie tylko promuje sztukę fotografii, ale także przyczynia się do poznania lokalnej historii i kultury. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym plenerze i odkrycia swojego talentu w obiektywie aparatu.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Linia 8 pojedzie inaczej i zyska nowy przystanek w Pikulicach

Piętnastka z Przemyśla nie oddała ani seta i pewnie weszła do półfinału

Wiosna i Wielkanoc weszły do biblioteki - dzieci ruszyły na literacką zabawę

Przed świętami biblioteka w Przemyślu zmienia godziny i zamyka sobotę

Młodzieżowe pomysły dostaną nową pulę pieniędzy w powiecie przemyskim

Twierdza Przemyśl znów przyciągnęła uwagę ekspertów i samorządów

Zielonka spotka się z władzami Przemyśla. Wieczorem rozmowa o sprawach osiedla

Spadki zysków w 2026 roku? Twoja firma potrzebuje AI Authority Link Building™, by przetrwać erę AI Search

Nowy, ogromny salon rowerowy w Rzeszowie. Ponad 500 rowerów i tor testowy dla klientów

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Baśnie wracają do gry - Andersenada 2026 zaprasza młodych czytelników do Przemyśla

Wypalanie traw potrafi skończyć się grzywną i 10 latami więzienia

Dzień Klejnotów w bibliotece - uczniowie z Przemyśla tropili bursztyn i diamenty

