28-latek nie uniknie odpowiedzialności za włamania, jakich dopuścili się na terenie Przemyśla. Mężczyzna ukradł m.in. pieniądze, laptopa i konsolę do gier. 28-latek usłyszał łącznie sześć zarzutów. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań i kradzieży, do jakich doszło na terenie Przemyśla. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, pracujący nad tymi sprawami, gromadzili materiał dowodowy. Efektem ich pracy było ustalenie sprawcy. To 28-latek bez stałego miejsca zamieszkania. 

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna swój proceder rozpoczął w marcu br. Jak ustalono, 28-latek, kilkakrotnie z jednego z przemyskich marketów ukradł alkohol, włamał się do piwnicy jednego z bloków skąd zabrał siekierę, a z jednego z przemyskich mieszkań ukradł konsolę do gier i laptopa. Ma na swoim koncie także kradzież pieniędzy ze schroniska dla bezdomnych w kwocie 2700 złotych, a podczas wykonywania prac remontowych, ukradł jeszcze kable warte ponad 2 tysiące złotych.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego, przedstawili 28-latkowi łącznie 6 zarzutów dotyczących kradzieży i  kradzieży z włamaniem. Łączna suma strat to na ponad 11 tysięcy złotych. 28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Policjantom odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.