Policjanci włączyli się w akcję charytatywną dla 2-letniej Kingi, która choruje na SMA. Zbiórka pieniędzy na leczenie dziewczynki połączona była z pierwszą edycją „Biegu Harnasia”, zorganizowanego z okazji 30-lecia 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Wybrzeżu.

Bieg odbył się w sobotę w miejscowości Wybrzeże. Uczestnicy „Biegu Harnasia” mieli do pokonania dystans 7 kilometrów, a na śmiałków, którzy przystąpili do rywalizacji, czekały liczne przeszkody do pokonania. Udział w biegu brały 4-osobowe zespoły reprezentujące służby mundurowe. W sumie zgłosiło się 18 ekip, a najlepsi zawodnicy pokonali trasę w nieco ponad 40 minut.

W imprezie udział wzięli także funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu oraz Komisariatu Policji w Dubiecku, którzy zaprezentowali sprzęt służbowy, przeprowadzali pogadanki z najmłodszymi uczestnikami oraz odpowiadali na wiele pytań zadawanych przez odwiedzających policyjne stanowisko.

Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka na rzecz 2-letniej Kingi Rydz chorującej na SMA - córeczki żołnierza z 100. Batalionu Łączności w Wałczu. Walka o życie Kingi trwa już ponad rok. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa. Jej koszt to 9 mln zł. Rodzinie brakuje jeszcze 2 mln.

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji „Siepomaga”. Więcej szczegółów na temat małej Kingi znajdziecie na stronie: https://www.siepomaga.pl/rydzkinga