Doradca finansowy a kredytowy - najważniejsze informacje z punktu widzenia klientów!

Świat finansów i bankowości dla ludzi niezwiązanych z tymi branżami może być mocno przytłaczający, szczególnie że nieznajomość przepisów, wymogów i procedur wiąże się z dużymi trudnościami przy załatwianiu najróżniejszych spraw. Pomocną dłoń może okazać nam wówczas doradca finansowy lub kredytowy, który z kredytami, pożyczkami i inwestycjami do czynienia ma na co dzień.

Kim jest doradca finansowy i czym się zajmuje?

Wraz z rozwojem finansów i inwestycji na rynku pojawiło się mnóstwo ekspertów finansowych, które swoim doświadczeniem i wiedzą dzielą się z klientami, pomagając im podjąć jak najkorzystniejsze decyzje finansowe. Doradca finansowy zajmuje się głównie obracaniem pieniędzmi w ramach inwestycji, ale również doradztwem dla swoich klientów, którzy stoją w obliczu np. kredytu hipotecznego, czy chcą właściwie ulokować swoje pieniądze w ramach inwestycji.

Obecnie powszechną praktyką jest współpraca z takim doradcą, kiedy klienci chcą wziąć kredyt hipoteczny – umiejętności, wiedza i doświadczenie doradcy finansowego pozwala wybrać najkorzystniejszą ofertę, zarówno pod względem koniecznych do poniesienia kosztów, ale również późniejszego spłacania należności. Jest to zawód niezwykle pożyteczny, ponieważ w ramach współpracy klienci mogą czerpać z wiedzy i doświadczenia fachowca, i mają o wiele większą pewność co do trafności podejmowanych decyzji.

Kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Najczęstszym powodem dla którego klienci zwracają się do specjalistów z zakresu doradztwa kredytowego czy finansowego są oczywiście pieniądze – czy to kredyt gotówkowy, czy hipoteczny, czy inwestycje oszczędności, wszystkie te kwestie pozostają bardzo poważnymi zobowiązaniami, w których nie ma miejsca na bezmyślność i przypadkowy wybór.

Doradca finansowy lub kredytowy nakieruje uwagę klientów na najlepsze dla nich opcje, a zrobi to zazwyczaj bardzo trafnie mając lata doświadczenia i fachową wiedzę. Jeżeli znajdujemy się w obliczu takiego wyzwania, nie warto tracić czasu na próby porównywania ofert kredytowych czy finansowych samodzielnie – doradca kredytowy czy finansowy często może podejmować nawet negocjacje z instytucją bankową, co skutkuje obniżeniem rat, oprocentowania, czy ustalenia korzystniejszych warunków współpracy. Więcej informacji znajdziesz także na stronie OptymalnyKredyt.pl - sprawdź szczegóły współpracy.

Doradca finansowy czy kredytowy – kogo wybrać?

Doradca finansowy różni się od doradcy kredytowego głównie nazewnictwem oraz specyfikacją działań – specjalista z zakresu finansów może nie być tak biegły np. w temacie kredytów i pożyczek, jak będzie np. doradca kredytowy.

Doradca finansowy doskonale będzie się natomiast orientował w inwestycjach finansowych i lokowaniu oszczędności, czego nie będzie można już powiedzieć np. o doradcy kredytowym. W zależności od tego jaki temat nas interesuje, warto wybierać sprawdzonych specjalistów którzy cieszą się nienaganną opinią klientów a także mogą pochwalić wiedzą i doświadczeniem. Najprostszym sposobem na zweryfikowanie tej kwestii jest odwiedzenie ich stron internetowych, gdzie klienci często dzielą się spostrzeżeniami i opiniami.