Przemyscy policjanci w krótkich odstępach czasu interweniowali w sobotę na miejscach dwóch kolizji i 1 wypadku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że główną przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz wybieganie zza zaparkowanych pojazdów na jezdnię. Zmieniające się warunki na drogach nie sprzyjają jeździe. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

Zmieniające się warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Opady deszczu i śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Tylko w sobotę w ciągu kilku godzin, w trakcie obfitych opadów, funkcjonariusze odnotowali 2 kolizje i 1 wypadek drogowy. Do pierwszego zdarzenia doszło na serpentynach w Huwnikach, w powiecie przemyskim. Kierujący peugeotem partnerem, 31-letni mieszkaniec pow. przemyskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i  uderzył w  nadjeżdżającego peugeota 407. Nikt na szczęście nie został ranny. 

Chwilę później doszło do zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 884, niedaleko Wapowiec. Kierująca mitsubishi, 31-letnia mieszkanka pow. przemyskiego jadąc w kierunku Dubiecka, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg i zjechała z drogi do przydrożnego rowu. W tym przypadku również nikt nie został poszkodowany.

Tego samego dnia, przed godz. 19, na ul. Słowackiego w Przemyślu kierujący bmw potrącił pieszą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 51-letnia kobieta wtargnęła na jezdnię wprost pod koła osobowego bmw, zza stojących przy krawędzi pojazdów. Pogotowie ratunkowe przetransportowało mieszkankę Przemyśla do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. W toku prowadzonego postępowania zostaną wyjaśnione szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

We wszystkich przypadkach, osoby kierujące pojazdami były trzeźwe.

Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno do kierujących, jak i pieszych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Funkcjonariusze wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt – mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia.