Dzielnicowi z Przemyśla, w trakcie sprawdzania zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, w zakresie nieprawidłowego parkowania pojazdów przy ul. J. Piłsudskiego, ujawnili osobowego hyundaia na czeskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że samochód figuruje w bazie SIS - jego użytkownik był poszukiwany przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Wczoraj przed godz. 16, dzielnicowi I rewiru przemyskiej jednostki weryfikowali zgłoszenia mieszkańców naszego miasta, zamieszczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, pod kątem nieprawidłowego parkowania pojazdów przy ul. J. Piłsudskiego. W zaznaczonym punkcie ujawnili pojazd marki hyundai zarejestrowany w Czechach. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że samochód jest zarejestrowany w SIS jako przedmiot podlegający zatrzymaniu.

W trakcie wykonywania czynności do policjantów podszedł mężczyzna informując, że jest właścicielem pojazdu. Po weryfikacji ustalono, że to 33-letni obywatel Czech. Mężczyzna figurował w systemie, jako osoba poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu.

Policjanci wykonali czynności procesowe, pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym, kierującego przesłuchano w charakterze świadka i ustalono jego miejsce pobytu. Interweniujący policjanci wykonali czynności zlecone przez organ rejestrujący osobę w systemie, następnie zwolnili mężczyznę.

Za popełnione wykroczenia tj. nieprawidłowe parkowanie i brak wymaganego uprawnienia do korzystania z samochodu, 33-latek został pouczony.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KMP w Przemyślu.

mf