Tym razem w miejscowości Duńkowiczki, po raz kolejny mundurowi mieli okazję spotkać się z dziećmi podczas pikniku rodzinnego. Pokaz sprzętu i wyposażenia, dmuchawce, konkursy i nagrody - to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na uczestników. Podczas imprezy rodzinnej policjanci rozdawali odblaski oraz przypominali jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Piknik wpisuje się w założenia kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W niedzielę odbył się piknik rodzinny z udziałem policjantów. Mundurowi zachęcali uczestników spotkania do aktywnego udziału w konkursach, których tematem były bezpieczeństwo na drodze.

Rodzinna impreza była znakomitą okazją dla policjantów, szczególnie przed wakacjami, by zapoznać małych rowerzystów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, jak również by przypomnieć rodzicom, że są odpowiedzialni za swoje pociechy.

Policjanci rozdawali odblaski, mówili jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas samochodowych podróży czy przechodzeniu przez jezdnię tylko w miejscu do tego wyznaczonym i bezpiecznym.

mf