Policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności utonięć na terenie Przemyśla. We wtorek i dziś, w rzece San utonęły dwie osoby. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię.

We wtorek rano, przed godz. 6, mężczyzna, który przechodził obok rzeki San, znalazł na brzegu saszetkę wraz z dokumentami i zwrócił ją dyżurnemu przemyskiej jednostki z nadzieją, że ktoś się po nią zgłosi. Okazało się, że znalezisko należy do osoby, której zaginięcie zgłosiła rodzina kilka godzin wcześniej. Na miejsce ujawnienia saszetki został skierowany patrol policji, który w rzece zauważył ciało mężczyzny. Mimo podjętej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Kolejna tragedia wydarzyła się dziś przed godz.12. Dyżurny otrzymał zgłoszenie od spacerowicza, że w wodzie pod mostem kolejowym znajdują się zwłoki mężczyzny. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Ustalono, że to to 42-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

Na miejscu czynności podejmowały wszystkie służby ratownicze: policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Policyjni technicy kryminalistyki pracowali pod nadzorem prokuratora, który zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok ofiar.

Policjanci już od kilku lat, podczas akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, zwracają uwagę na zagrożenia, jakie mogą się pojawić podczas kąpieli i promują odpowiedzialne postawy wypoczywających w rejonie zbiorników wodnych.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek! Nie bagatelizujmy podstawowych zasad bezpieczeństwa! Nikt lepiej nie zadba o to od nas samych!

mf