• konferencja_play_4x3_2019_12_05.jpeg

  Za nami kolejna z zapowiadanych wcześniej, cyklicznych konferencji prasowych Prezydenta Miasta Przemyśla. 5 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie, którego wiodącymi tematami były: niedawno uruchomiona internetowa strona inwestycyjna www.invest.przemysl.eu, zbliżający się wielkimi krokami Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy oraz nierozerwalnie z nim związana - pierwsza w historii nadsańskiego grodu Wigilia Miejska na przemyskim Rynku.

 • Podsumowanie działań „NURD" na drogach powiatu przemyskiego

  Na terenie powiatu przemyskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

 • Bezpieczeństwo, zagrożenia, hejt

  Zagrożenia z jakimi można spotkać się w sieci, były głównym tematem spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Dubiecku. Każdy młody człowiek powinien mieć świadomość, że bardzo łatwo można stać się ofiarą tego rodzaju przestępstwa. Kontakt z osobą obcą przez internet może nieść za sobą wiele niebezpieczeństw.

 • Policyjne działania " Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Nielegalne papierosy zabezpieczone w warzywniaku

  181 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zabezpieczyli policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą przemyskiej komendy. Papierosy przechowywała 63-letnia mieszkanka Przemyśla.

 • Dzielnicowi z Przemyśla laureatami konkursu „Interwencja dla przyrody”

  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaprosiła komendy i komisariaty Policji oraz straże gminne (miejskie) do udziału w konkursie „Interwencja dla przyrody”. Został on zorganizowany w ramach projektu LIFE „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody”. Laureaci otrzymali nagrody, były to latarki i lornetki do wykorzystania w służbie lub pracy w terenie oraz książki o tematyce przyrodniczej.

 • łyżwy.jpeg

  Już od 13 grudnia mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać z darmowego lodowiska na Placu Niepodległości. To znakomita okazja, aby aktywnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się dobrą muzyką i gorącą atmosferą w okresie okołoświątecznym czy w trakcie ferii zimowych.

   

   

 • jarmark_bozonarodzeniowy_gł.jpeg

  Czas biegnie nieubłaganie. Dzieli nas krok od momentu, który uwielbiamy wszyscy – bez względu na wiek. Biały puch, dzwonki mikołajowych sań, listy pełne małych lub wielkich marzeń i zapach igliwia…

  Nadchodzi grudzień, a wraz z nim - doroczny Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy! Już niemal za chwilę nad Rynkiem Starego Miasta znowu uniosą się zapachy, dźwięki i barwy najpiękniejszych ze świąt.

 • barbórka_1.jpeg

  Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle wraz z Dyrektorem Adamem Pęziołem byli organizatorami tradycyjnej Barbórki podkarpackich gazowników, która odbyła się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego 3 grudnia br. To już drugi raz górnicy spotykają się na swoim święcie właśnie w Przemyślu, co jest wyrazem znaczenia przemyskiego złoża gazu nie tylko dla gospodarki województwa, ale i całego kraju. Obok najważniejszych uczestników uroczystości, czyli pracowników PSG Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, spotkanie swoją obecnością zaszczyciły Posłanki na Sejm RP Maria Kurowska i Teresa Pamuła, Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, członek zarządu PSG Ireneusz Krupa, Burmistrz Jasła Ryszard Pabian, a gospodarza naszego miasta reprezentował Sekretarz Miasta Dariusz Łapa.

 • Nie zamawiałeś paczki? Nie odbieraj! To może być oszustwo!

  Oszuści mają co raz to nowsze sposoby, by wyłudzić od nas pieniądze. Wysyłają za pobraniem niezamawiane paczki, w których są bezwartościowe rzeczy. Warto więc zachować czujność. Nie przyjmować przesyłek, których nie zamawialiśmy, a tym bardziej za nie płacić.

 • Uwaga kierowcy - ślisko na drogach!

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 • Nielegalne papierosy i alkohol

  Ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i ponad 58 litrów nielegalnego alkoholu zabezpieczyli przemyscy policjanci. Nielegalny towar funkcjonariusze ujawnili podczas przeszukania miejsca zamieszkania dwóch obywatelek Ukrainy. Za popełnione przestępstwa grozi im wysoka grzywna i przepadek towaru.

 • Konferencja „Przemoc wobec osób starszych i niepełnosprawnych - czy problem istnieje i jaka jest jego skala"

  W piątek w sali audytoryjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyła się konferencja poświęcona przemocy wobec osób starszych i osób z niepełnosprawnością. Została ona zorganizowana przez II Zespół Służby Kuratorskiej do Wykonywania Orzeczeń Sądowych w Sprawach Karnych Sądu Rejonowego w Przemyślu.

 • powstanie_3_wstęp.jpeg

  Ich groby mijamy za każdym razem kiedy wybieramy się na starą część Cmentarza Głównego w Przemyślu. Ozdobione tabliczką z biało czerwoną flagą i datą "1831", przypominają, że pochowany jest przemyślanin, który brał udział w powstaniu listopadowym. W 189. rocznicę tego zrywu niepodległościowego hołd naszym przodkom oddał Prezydent Miasta Wojciech Bakun, któremu towarzyszył Kierownik Biura Prezydenta Maciej Wolański.

 • Z każdą kolejną chwilą świąteczna magia na rzeszowskim ulicach zaczyna coraz mocniej zaznaczać się w przestrzeni miejskiej, o czym świadczą m.in. świąteczne iluminacje. W galeriach i centrach handlowych świąteczna muzyka coraz śmielej dociera do naszych uszu, a sklepy w pełnej gotowości czekają na zakupowy zawrót głowy.

  Nie istotne czy spacerujemy przez Millenium Hall, Galerie Rzeszów, czy chociażby C.H. Plaza Rzeszów, świąteczne oferty przykuwają nasz wzrok znacznie intensywniej niż w przypadku innych wydarzeń. Tegoroczne trendy zakupowe, to w dużej mierze powrót do tradycji i kolorów z dziecięcych lat. Dodajmy, że zgodnie z badaniami, przeprowadzonymi przez firmę Deloitte, w bieżącym roku Polacy na prezenty planują wydać 1521 zł.

  Najważniejszym punktem na każdej przedświątecznej liście zakupowej jest choinka. Ponadto w centrach handlowych będziemy mieć do czynienia z całą masą propozycji, które mogą w niecodzienny sposób urozmaicić design wigilijnego stołu. Zacznijmy od bawełnianego obrusu, dekoracji z jemioły oraz drzew iglastych, które bez najmniejszego problemu znajdziemy w każdej z galerii handlowej w mieście.

  W przypadku świątecznych dodatków, warto w tym roku zdać się na świeczniki i sztućce w odcieniach mosiądzu. Postawmy na latarenki i świąteczne świeczniki. Blask dobiegające z rozpalonych świec, połączony z zimową aurą za oknem, otoczy nasze domy i mieszkania aurą spokoju, a zapach dobiegający z gałązek drzew iglastych przeniesie nas do czasów beztroski dziecięcych lat.

  Nie zapominajmy również o prezentach dla naszych pociech. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku największą popularnością cieszyć się będą gry komputerowe dla nastolatków oraz zabawki konstrukcyjne i kreatywne dla najmłodszych.

  Prawdziwym hitem tegorocznych świąt może okazać się ciekawe zastosowanie lampek choinkowych, które możemy umieścić m.in. w szklanych i przeźroczystych naczyniach. Ten prosty manewr może w okazać się świątecznym odkryciem sezonu. Aby nasze mieszkanie wyglądało wyjątkowo przytulnie, wystarczy chwila spaceru po jednej z rzeszowskich galerii, aby zdobyć wszystko czego nam potrzeba najbardziej. W poszukiwaniu świątecznych ofert pomogą nam sprzedawcy, zatem nie bójmy się zapytać ich o tegoroczne trendy. Centra i galerie handlowe pełne są unikatowych miejsc, gdzie odkryjemy coś oryginalnego.

  Ukłonem w stronę klientów są również liczne promocje, rabaty oraz specjalnie przygotowane akcje, jakie oferuje każda galeria w Rzeszowie. Nie zwlekajmy z zakupami do ostatniej chwili. Namawiamy do rodzinnych zakupów, bo być może, że jest to jedyny sprawdzony sposobem na przywołanie niepowtarzalnej magii świąt i zakupów idealnych prezentów.

  Świąteczne szaleństwo zakupowe w Rzeszowie

 • 3.jpeg

  W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia czas pracy Urzędu Miasta Przemyśla - w przypadku dwóch dni roboczych - ulegnie zmianie.

   

 • fot. A. Czereba (47).jpeg

  Najstarsza, największa i najbardziej wszechstronna organizacja humanitarna w Polsce obchodzi właśnie stulecie swojego istnienia. Polski Czerwony Krzyż już od wieku służy drugiemu człowiekowi. Niesie pomoc humanitarną w czasie klęsk i wojen, udziela wsparcia socjalnego, uczy skutecznego udzielania pierwszej pomocy, prowadzi zabezpieczenia medyczne na imprezach masowych, propaguje idee honorowego krwiodawstwa, rozpowszechniania wiedzę o międzynarodowych prawach konfliktów zbrojnych. Jest zawsze tam, gdzie dzieje się krzywda...

 • Warsztaty z przemyską policją

  W murach Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, funkcjonariusze przemyskiej komendy przeprowadzili warsztaty dotyczące przestępczości internetowej i aktualnych zagrożeń dla młodzieży płynących z sieci. Technik kryminalistyki zadał słuchaczom pytanie : „Czy istnieje zbrodnia doskonała”. Wszystko odbyło się pod patronatem Wojewody Podkarpackiego.

 • fot. Agata Czereba (4).jpeg

  Dwa nowe pojazdy trafiły do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Oznakowany Hyundai i30 kombi służyć będzie funkcjonariuszom przemyskiej drogówki, natomiast Kia Sportage (silnik benzynowy, 170 KM) wesprze pracę policjantów z posterunku mieszczącego się w podprzemyskiej Żurawicy. Oficjalne przekazanie aut odbyło się rankiem, 27 listopada br. na placu przy przemyskiej komendzie. Na uroczystość zaproszeni zostali Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Starosta Przemyski Jan Pączek, Wójt Gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, Wójt Gminy Orły Bogusław Słabicki oraz Kapelan przemyskiej policji ksiądz prałat Janusz Mączka, który poświęcił pojazdy. Obecność Panów nie była przypadkowa, bowiem samochody zostały kupione z funduszy policji oraz ze środków przekazanych przez samorządy na Fundusz Wsparcia Policji.

  Nowe radiowozy już od dzisiaj pomagają policjantom w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom Przemyśla i gmin ościennych.

 • 6.jpeg

  W imieniu Zarządu Dróg Miejskich informujemy, iż wyłoniony przez spółkę wykonawca robót, przystąpił do wykonywania prac związanych z budową przepustu kablowego przez ulicę Franciszkańską wraz z montażem przyłącza energetycznego do mobilnego lodowiska na Placu Niepodległości, nastąpi konieczność rozbiórki części nawierzchni ul. Franciszkańskiej.