• Bezpieczne zakupy przedświąteczne

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

 • Świąteczna wizyta dzieci w przemyskiej komendzie

  Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób najpiękniejsze święta. Otwierają nasze serca dla innych, wzmacniają wiarę, pogłębiają miłość i dają nadzieję. Tak też było dzisiaj, kiedy mali kolędnicy odwiedzili przemyską komendę z wesołymi pastorałkami na ustach.

 • Potrącenie pieszej na ul. Wybrzeże Jana Pawła II

  Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło dziś w Przemyślu na ulicy Wybrzeże Jana Pawła II. Kierujący peugeotem cofając potracił kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

 • Policjanci poszukują zaginionej Marty Jaroch

  Przemyscy policjanci prowadzą poszukiwania 24-letniej mieszkanki powiatu przemyskiego. Ostatni raz widziana była w dniu 16 grudnia rano. Do chwili obecnej nie wróciła, ani nie skontaktowała się z rodziną. Każdy, kto mógł widzieć zaginioną lub ma jakiekolwiek informacje o miejscu jej pobytu, proszony jest o kontakt z przemyską Policją.

 • Roman Kałamarz - fot. jaroslaw.samorzad gł.jpeg

  Z wielką przykrością informujemy, iż w niedzielę, 15 grudnia br. zmarł Roman Kałamarz. Samorządowiec, od 28 lat wójt gminy wiejskiej Jarosław i jednocześnie najdłużej urzędujący wójt w Polsce. Roman Kałamarz służbę w gminie Jarosław rozpoczął jeszcze w latach 80-tych, jako naczelnik Gminy Zarzecze. Jako kandydat na szefa gminy, nie miał sobie równych. Ogromne poparcie mieszkańców gwarantowało Mu zawsze wygraną w pierwszej turze. Był nie tylko niezwykle doświadczonym samorządowcem, ale zapisał się w sercach wielu jako bardzo ciepły i dobry człowiek.   W ostatnich latach dzielnie walczył z chorobą nowotworową. Niestety, tą najważniejszą w życiu walkę przegrał... Miał 68 lat.

 • Jarmark_fot_G_Karnas_27577.jpeg

  W większości polskich domów trwają intensywne przygotowania do najpiękniejszych świąt w roku. Poprzedzająca je Wigilia to chyba najbardziej wyczekiwana, rodzinna i ciepła część Bożego Narodzenia. Opłatek, życzenia, ulubione potrawy i bliskość najważniejszych dla nas osób są tym, na co z niecierpliwością czekamy przez długich dwanaście miesięcy. Boże Narodzenie jest czasem, w którym nikt nie powinien być sam. Nie bez kozery w naszej kulturze utarło się, iż nawet gdy w naszych domach przyjmujemy mnóstwo gości, zawsze zostawiamy puste nakrycie. Dla tego, kto nie będzie miał z kim dzielić radości z narodzin Bożej Dzieciny…

 • Akcja "Choinka"

  Policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzą akcję pod nazwą „Choinka”. Sprawdzają, nie tylko legalność pochodzenia sprzedawanych choinek, ale przede wszystkim swoje działania skupiają na kontroli obszarów leśnych, by ograniczyć w ten sposób zjawisko nielegalnego wycinania drzewek.

 • Okradł niepełnosprawnego mężczyznę

  Policjanci zatrzymali 49-latka podejrzewanego o rozbój na osobie niepełnosprawnej. Napastnik uderzył pokrzywdzonego w twarz w jego własnym mieszkaniu i ukradł sprzęt elektroniczny oraz artykuły spożywcze. Sprawca został zatrzymany tuż po zdarzeniu i trafił do policyjnego aresztu.

 • Trwają działania „Trzeźwy poranek”

  Przemyscy policjanci na drogach powiatu prowadzą dziś od rana wzmożone kontrole stanu trzeźwości osób prowadzących pojazdy. „Trzeźwy poranek” to kolejne działania podejmowane przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 • jarmark_bozonarodzeniowy_gł.jpeg

  Czas biegnie nieubłaganie. Dzieli nas krok od momentu, który uwielbiamy wszyscy – bez względu na wiek. Biały puch, dzwonki mikołajowych sań, listy pełne małych lub wielkich marzeń i zapach igliwia…

  Nadchodzi grudzień, a wraz z nim - doroczny Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy! Już niemal za chwilę nad Rynkiem Starego Miasta znowu uniosą się zapachy, dźwięki i barwy najpiękniejszych ze świąt.

 • stan-2.jpeg

  To był mroźny i śnieżny poranek. W radiu i telewizji powtarzany był jeden komunikat rozpoczynający się od słów "Obywatele i obywatelki! Ogłaszam, że w dniu dzisiejszym ukonstytuowała się Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Rada Państwa wprowadziła dziś stan wojenny na obszarze całego kraju". Dla wielu Polaków wydarzenia, które były jego konsekwencją są wciąż żywe w pamięci. 

 • orlęta_1.jpeg

  Nie mieli więcej lat niż uczniowie dzisiejszych szkół ponadgimnazjalnych. Dziesięciu z nich oddało swoje młode życie w walkach polsko - ukraińskich pod Niżankowicami 13 grudnia 1918 roku, które ostatecznie zdecydowały o przynależności Przemyśla do odradzającej się Rzeczypospolitej. Dzisiaj w 101. rocznicę bitwy hołd Orlętom Przemyskim oddali przemyscy harcerze z Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej noszącego ich imię. W uroczystym apelu przed pomnikiem Orląt Przemyskich wziął udział Prezydent Wojciech Bakun wraz z radnymi. 

 • Uroczysta Gala SOW-ik 2019

  W Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyła się uroczysta gala przyznania nagród i wyróżnień SOW-ik 2019. Od wielu lat Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, mieszczący się w podprzemyskich Korytnikach, nagradza osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie na terenie województwa podkarpackiego.

 • Młodzi "zawodowcy w mundurach" chcą służyć ojczyźnie

  Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Te chęci ma 30 uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, którzy tworzą grupę pod nazwą ZAWODOWCY W MUNDURACH.

 • zdj 2.jpeg

  Za nami spacer badawczy, który był drugą z technik przewidzianych w procesie pogłębionych konsultacji społecznych, prowadzonych przez Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla.

   

 • fot. A. Czereba (18).jpeg

  Wszędzie Mikołaje… W szkołach, przedszkolach, w centrach handlowych i w telewizji. Niewiele postaci tak mocno kojarzy się z grudniem, jak ów sympatyczny, brodaty Pan w czerwonym kubraku.

 • fot. Agata Czereba (1).jpeg

  W ubiegłym tygodniu w sercu Przemyśla stanęła piękna, ogromna choinka. Drzewko, zdobiące Rynek Starego Miasta rozświetlił podczas wczorajszej (8 bm.) parady – jej gość specjalny, uwielbiany przez wszystkich – Święty Mikołaj.

 • Przemyscy mundurowi oddali przeszło 12 litrów krwi

  W piątek odbyła się akcja oddawania krwi przez funkcjonariuszy przemyskiej Policji. Policjanci, świadomi ogromnego deficytu krwi w naszych placówkach medycznych, postanowili zorganizować się i wspólnie oddać krew pod hasłem NASZA KREW- NASZA OJCZYZNA.

 • pióro.jpeg

  W nocy z 28 na 29 sierpnia 2019 r. w naszym ukraińskim mieście partnerskim Drohobycz doszło do tragedii. W wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego zginęło osiem, a rannych zostało piętnaście osób. Dodatkowo mieszkańcy ośmiu kompletnie zawalonych i 50 zagrożonych mieszkań –  tj. około 100 osób  musiało opuścić swoje miejsca zamieszkania. Obecnie są zakwaterowani w hotelach i akademikach zapewnionych przez lokalne władze. Skala zniszczeń jest ogromna. Mieszkańcy budynku stracili dosłownie wszystko. Od jakiegoś czasu organizowana jest dla nich pomoc materialna i finansowa na miejscu. W akcję pomocy włączył się już Konsulat Generalny RP we Lwowie, który 10 października br. zorganizował koncert charytatywny na rzecz osób poszkodowanych. Drohobycz jest miastem partnerskim Przemyśla od 2001 r. i liczy ok. 90 000 mieszkańców. Sytuacja materialna poszkodowanych mieszkańców jest bardzo trudna dlatego też prosimy Państwa o przyłączenie się do akcji pomocy na rzecz ofiar katastrofy.

 • fot. Agata Czereba (1).jpeg

  Mikołajki – dzień na który nasze pociechy z niecierpliwością czekają przez cały rok. Choć właściwie… czy na pewno tylko nasi najmłodsi z zaciekawieniem (lub nadzieją) zaglądali dziś rano pod poduszkę…?