• zaproszenie1.png

  pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla

 • MZK_fot_A_Czereba.jpeg

  Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z decyzją Wójta Gminy Żurawica, z dniem 1 lutego 2020 r. zostaną zlikwidowane wszystkie kursy realizowane w ramach linii nr 2 - do Szpitala w Żurawicy oraz trzy kursy realizowane w dni robocze w  ramach linii nr 3 - na trasie Buszkowiczki – Przemyśl, tj. z godz.: 05:16, 11:46 oraz 14:46.

 • wośp w urzędzie.png

  Choć 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero w niedzielę (12 bm.), przemyscy urzędnicy już rozpoczęli zbieranie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci.

 • Policjanci z Przemyśla ujawnili pierwsze przypadki cofania licznika

  Cofanie licznika to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. A dzięki nowym przepisom od 1 stycznia 2020 roku policja podczas kontroli może weryfikować przebieg. Właśnie dzięki temu zostali ujawnieni pierwsi kierujący prowadzący samochody, w których modyfikowano wskazania drogomierza.

 • Bezpieczne ferie

  10 stycznia br. policjanci ruchu drogowego rozpoczynają ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie”, które potrwają do 23 lutego 2020 roku. Mimo iż nadrzędnym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu, funkcjonariusze będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Rolety zewnętrzne okienne z funkcją żaluzji

  Rolety zewnętrzne okienne z funkcją żaluzji 

  Tradycyjne rolety zewnętrzne można całkowicie zasłonić lub odsłonić. Rolety zewnętrzne okienne, są dziś dodatkowo dostępne z funkcją ruchomych piór. Czynie je to, roletami antywłamaniowymi, gdzie utrudniony zostaje dostęp potencjalnych włamywaczy oraz tzw. żaluzją zewnętrzną fasadową. Cena takich rolet, jest znacznie mniejsza od tradycyjnych systemów alarmowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolet zewnętrznych, w dowolny sposób możemy regulować wchodzące światło do naszego pomieszczenia, czyniąc je optymalnym nasłonecznieniem. Ruchome pióra sprawiają, że zachowujemy prywatność domową, w dowolnym momencie dnia i nocy, tym samym umożliwiając sobie tym samym, dostęp do widoku na zewnątrz, tak jak w przypadku żaluzji wewnętrznych. 

  System sterowania, jaki posiadają rolety zewnętrzne okienne z funkcją żaluzji

  Oferowane rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji, są dziś dostępne ze specjalnie wbudowanym systemem sterowania, który bierze udział w regulacji temperatury w pomieszczeniu. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniej izolacji termicznej w pomieszczeniu, bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne, zarówno podczas zimy jak i w lecie. Rolety tego typu wyposażone są w piankę izolacyjną tworzącą blokadę termoizolacyjną. Ich sterowanie może odbywać się za pomocą pilota, telefonu, tabletu, tworząc tym samym możliwość współpracy z systemem, jakim jest inteligentny dom. 

  Zalety montażu rolet zewnętrznych z funkcją żaluzji

  Można wyróżnić kilka zalet owych rolet, jednak do najpopularniejszych należą:

  • funkcja ruchomych lameli ( piór)- umożliwia to dostęp promieni słonecznych w wybranym przez nas momencie, światło może być przez nas regulowane i ustawione optymalnie do naszych upodobań;
  • możliwość zasilania solarnego- bateria jaka jest wbudowywana w silnik rolety, może być ładowana przez ogniwo fotowoltaniczne, które jest umieszczone w kasecie lub na elewacji budynku, w wersji zabudowanej;
  • energooszczędność- dzięki wypełnieniu pianką roleta staje się skuteczną barierą termoizolacyjną, która redukuje tym samym koszty ogrzewania i klimatyzacji;
  • możliwość podłączenia z systemem inteligentnego domu- dzięki temu możemy zdalnie sterować pojedyncza roleta i grupą rolet, np. z pomocą smartfonu;
  • posiadają funkcję blokady i ochrony antywłamaniowej; 
  • są niezależne od energii elektrycznej, w sytuacji wybrania opcji solarnej;
  • możliwość wybrania wersji natynkowej i do zabudowy;
  • nowoczesny wygląd;
  • przyczynianie się do ochrony środowiska ( opcja rolety solarnej);
  • możliwość wyboru dowolnego koloru;
  • długa gwarancja producenta.

  Dlaczego dobrze jest wybierać rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji do swojego domu? 

  Mówi się, że rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji są roletami oddychającymi. Po pierwsze sprawiają, że latem pomieszczenia nie nagrzewają się nadmiernie, a zimą zbyt nie wychładzają. Dodatkowym elementem jest to, że dzięki ruchomym lemelom, otrzymujemy stały dostęp powietrza do domu. Posiadacze podstawowych rolet antywłamaniowych, zwykle wychodząc z domu muszą zsunąć całkowicie rolety i zamknąć dodatkowo okno. Posiadanie rolet z funkcją żaluzji, nie wymaga zamykania okien i mamy w ten sposób pewność, że nasze mieszkanie nieustannie się wietrzy. 

 • konferencja_prasowa_2020_01_09.jpeg

  9 stycznia br. w Urzędzie Miejskim odbyła się kolejna z cyklicznych konferencji prasowych, na których informujemy o bieżących wydarzeniach i decyzjach samorządu naszego miasta. Tym razem, ponieważ gospodarz miasta nie mógł być obecny na spotkaniu z dziennikarzami, tematy przygotowane na konferencję omawiali urzędnicy i zaproszeni goście: Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska, główny specjalista w Wydziale Finansowym UM Anna Bobko - Wajda, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Stanisław Karszyń, Dyrektor Przemyskiej Biblioteki Publicznej Maciej Waltoś, przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Zmieniamy Przemyśl Krzysztof Butra i Rafał Błachut oraz prowadząca spotkanie rzecznik Agata Czereba.

 • wosp2020-gł.jpeg

  Już w najbliższą niedzielę, po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 • Zapraszamy na bezpieczne ferie 2020 na lodowisku

  W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi policjnci wspólnie z Przemyskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zorganizowała warsztaty dla uczniów. Dzieci będą miły okazję nie tylko usłyszeć jak w bezpieczny sposób można spędzać wolny czas na feriach czy w domu, ale i uczestniczyć w ciekawych zajęciach na lodowisku.

 • Złe warunki na drogach powiatu przemyskiego

  Na przemyskich drogach od wczoraj doszło do sześciu kolizji. Na te zdarzenia mogły mieć wpływ złe warunki atmosferyczne. Dlatego też przemyska policja apeluje do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę. Na wielu drogach naszego powiatu może występować gołoledź, może padać śnieg z deszczem lub marznący deszcz.

 • Bezpieczeństwo podczas 28. Finału Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy

  12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

 • Uwaga na czad!

  Wiele osób by ogrzać mieszkanie używa kominków, pieców słabej jakości albo korzysta z urządzeń gazowych. Niestety co roku śmiercionośny czad zbiera swoje tragiczne żniwo. Zróbmy wszystko, aby właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.

 • „Bezpieczne ferie 2020 - autobusty do kontroli

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 • O „mowie nienawiści" z licealistami

  W murach I Liceum Ogólnokształcącego przemyscy policjanci prowadzili szkolenie w zakresie zapobiegania przestępstwom z nienawiści i ich zwalczania, ponieważ odmienność może stać się pretekstem do ich popełniania. Przemyska Policja uczy, jak reagować na tego rodzaju zdarzenia i uświadamia, jaki jest wpływ uprzedzeń i stereotypów na zachowania i działania ludzi. W dyskusji wzięli udział uczniowie klas trzecich.

 • światełko_1.jpeg

  Świąteczne spotkanie w miejscu planowanego przejścia granicznego w Malhowicach - Niżankowicach ma już kilkunastoletnią tradycję. Na krótko przed rozpoczęciem Świąt Bożego Narodzenia obchodzonych według kalendarza juliańskiego przez wiernych obrządku wschodniego, przemyscy harcerze przekazują Betlejemskie Światełko Pokoju ukraińskim płastunom, aby zawędrowało do domów i instytucji po drugiej stronie granicy. Jak zawsze organizatorami tej odbywającej się w tym roku 5 stycznia (niedziela) uroczystości jest Starosta Przemyski, któremu towarzyszyli harcerze z Hufca Ziemi Przemyskiej ZHP, władze samorządowe Rejonu Starosamborskiego, a także Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz wójtowie okolicznych gmin i mieszkańcy.

 • fot_A_Czereba (40).jpeg

  Tysiące przemyślan wzięło udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli, czyli największych ulicznych jasełkach na świecie. Ze śpiewem na ustach mieszkańcy nadsańskiego miasta przemierzyli trasę z Bazyliki Archikatedralnej przez ulice: Katedralną, Fredry, Franciszkańską i Kazimierza Wielkiego, by dotrzeć na Rynek, gdzie w drewnianej szopce czekała na nich Święta Rodzina…

 • „ Kaskadowy pomiar prędkości"

  7 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.