• Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – jak działa?

  Chcesz, aby twoja okolica była bezpieczniejsza? W internecie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, umożliwiająca zgłaszanie incydentów, które mogą zagrażać bezpieczeństwu obywateli. Platforma ma także za zadanie ostrzegać internautów.

 • Babciu, dziadku - bądźcie bezpieczni na drodze!

  W trosce o bezpieczeństwo naszych ukochanych Babć i Dziadków przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 • Trwają działania "Bezpieczne ferie"

  Policja od ubiegłego tygodnia prowadzi działania „Bezpieczne Ferie”. Podstawowym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach uczestnikom ruchu, w tym dzieciom i młodzieży korzystającym z zimowego wypoczynku.

 • Wpadł z narkotykami podczas kontroli

  Przemyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Młodzi przemyślanie wpadli w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli na ul. Słowackiego w Przemyślu. 23-letni mężczyzna już usłyszał zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Nadmierna ilość wilgoci w naszym mieszkaniu może prowadzić do poważnych konsekwencji. W ten sposób zwiększa się ryzyko usterki sieci elektrycznej, a co więcej, szkodliwe grzyby i pleśń mają dobre środowisko do rozwoju. Warto błyskawicznie postawić na profesjonalne osuszanie mieszkań Wrocław, realizowane przez wyspecjalizowaną ekipę. Sprawdzamy, na czym dokładnie polega ta operacja oraz ile czasu może potrwać dokładne osuszanie całego mieszkania.

  Bezbłędna identyfikacja problemu

  W sytuacji gdy dotknęło nas zalanie lub poważna awaria sieci wodno-kanalizacyjnej, przyczyna nadmiaru wilgoci jest znana od razu. Niekiedy zdarzają się jednak sytuacje, w których kluczem do sukcesu jest namierzenie wszelkich usterek oraz zagrożeń, które mogą dać o sobie znać w przyszłości. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy. Przeprowadzi ona dokładne badanie szczelności oraz sprawdzi wentylację w domu. Po wykryciu wszystkich mankamentów, specjaliści skonsultują z nami podjęcie odpowiednich działań. Dopiero po wyeliminowaniu usterek odpowiedzialnych za wilgoć, można przejść do likwidowania szkód.

  Nadmierna wilgoć w domu – na czym polega likwidacja szkód?

  Pierwszym krokiem do przywrócenia odpowiednich warunków mieszkaniowych jest oczywiście wyeliminowanie wilgoci. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne osuszacze, które ze względu na swoją konstrukcję i specyfikację pracy, mogą bez trudu dotrzeć do najbardziej uciążliwych miejsc. Precyzyjne usunięcie całej wilgoci jest nie zwykle ważne i stanowi o trwałości uzyskanych efektów. Dlatego też, samodzielna próba walki z tym zjawiskiem mija się z celem. Bez odpowiedniego sprzętu nie uzyskamy tak dobrych rezultatów.

  Nawet, jeśli nasze mieszkanie było dotknięte problemem wilgoci tylko przez krótki okres czasu, warto zdecydować się na dodatkową usługę w postaci odgrzybiania i ozonowania mieszkania. Musimy bowiem pamiętać, że szkodliwe drobnoustroje rozwijają się błyskawicznie i stanowią duże zagrożenie dla komfortu i bezpieczeństwa domowników. A zatem, warto profilaktycznie skorzystać z usługi dezynfekcji, która wyeliminuje to zagrożenie.

  Ile czasu może zająć kompleksowe osuszanie mieszkań?

  To oczywiście zależy od skali problemu oraz zakresu prac niezbędnych do zrealizowania. W większości przypadków, do uzyskania satysfakcjonującego efektu wystarczy kilka dni. Gdy problem zalania lub nadmiernej wilgoci jest bardziej intensywny, świadczenie usług może wydłużyć się nawet do kilku tygodni. Niemniej jednak, musimy pamiętać, że profesjonalne osuszanie pomieszczeń jest realizowane z myślą o większym bezpieczeństwie i komforcie domowników. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy skutecznie wyeliminują wszystkie potencjalne zagrożenia. Dokumentacja uzyskana po zakończonych pracach może okazać się cennym wsparciem w sytuacji, gdy walczymy o odszkodowanie z tytułu opieszałych działań spółdzielni mieszkaniowej.

  Co zrobić, gdy w mieszkaniu jest za dużo wilgoci?

 • Kolejna ofiara oszustwa na "BLIK"

  Przemyscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustwami metodą na tak zwany "kod BLIK". W piątek przemyscy funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie o oszustwie tą metodą. Aby ustrzec się przed oszustem zweryfikujmy tożsamość osoby, która wysyła do nas wiadomość z prośbą o pożyczkę oraz dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych i hasłem dostępowych do portali społecznościowych i bankowości elektronicznej.

 • Nietrzeźwy kierowca renaulta z cofniętym licznikiem

  Policjanci zatrzymali 44-latka wobec, którego mieli podejrzenie, że w trakcie jazdy korzysta z telefonu komórkowego. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a przebieg samochodu, którym kierował jest cofnięty. Stan licznika pojazdu nie zgadzał się z danymi w bazie CEPIK.

 • Ujęcie sprawcy kradzieży

  18-letniego mieszkańca Przemyśla ujęli pracownicy ochrony jednego z marketów po tym, jak ukradł markowy alkohol i słodycze. Dzięki czujności i szybkiej reakcji ochrony, sprawca trafił w ręce policjantów. Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Kierujący był pijany, a pasażer miał narkotyki

  Uwagę funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Dubiecku zwróciło osobowe audi, którego kierujący dziwnie się zachowywał - na zmianę przyspieszał i zwalniał. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca zaczął uciekać. Po krótkim pościgu okazało się, że siedzący za kierownicą audi mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 • Przemyscy dzielnicowi i ich nowe plany piorytetowe

  Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Od początku nowego roku dzielnicowi z przemyskiej komendy realizują nowe plany priorytetowe.

 • O bezpieczeństwie w trakcie ferii

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu gościli uczestników zimowej półkolonii ze świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu na Kazanowie. Dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów oraz dowiedziały się, jak unikać zagrożeń podczas zimowego wypoczynku.

 • Policjanci z Przemyśla w dalszym ciągu poszukują właściciela pieniędzy

  Policjanci poszukują właściciela pieniędzy, które zostały odnalezione przy restauracji McDonald's przy ul. Heidi Wernerus - Neumann 1 w Przemyślu. Właściciel proszony jest o kontakt z dyżurnym przemyskiej jednostki.

 • Kłusował na leśną zwierzynę, został zatrzymany

  Policjanci z Komisariatu Policji w Dubiecku wspólnie ze Strażą Leśną krośnieńskiego Nadleśnictwa Krasiczyn zabezpieczyli 70 sztuk wnyków, linek i drutów stalowych, 14 sztuk trofeów jelenia, 34 trofea saren oraz 4 czaszki z odciętym porożem. To pierwszy od lat przypadek kłusownictwa o tak dużej skali na naszym terenie. W ten sposób wspólny patrol zapobiegł śmierci zwierząt, które mogły wpaść w przygotowane pułapki.

 • Bezpieczne ferie z dzielnicowymi

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Medyce kontynuują działania prewencyjne „Bezpieczne ferie”. Rozmawiają z dziećmi oraz młodzieżą o bezpiecznych i odpowiedzialnych sposobach spędzania wolnego czasu.

 • spol_opiek_zabytkow.jpeg

  Milo nam poinformować, że Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków wraz ze Związkiem Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl rozpoczyna akcję promocyjną mającą na celu zachęcenie działaczy społecznych do dbania o nasze dziedzictwo kulturowe. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze wspaniałe zabytki pięknieją i są coraz bardziej zadbane, ale także wszyscy czujemy niedosyt i chcielibyśmy, aby szybciej odzyskiwały swój blask. Jak pokazała praktyka i współpraca instytucji państwowych , wojewódzkich, samorządowych ze społecznymi opiekunami zabytków ten rodzaj współdziąłania przynosi najszybsze efekty przy relatywnie niskich kosztach. Zachęcamy Was do wspólnego dbania o nasze dziedzictwo i wejścia do zaszczytnego grona społecznych opiekunów zabytków.

 • Debata ewaluacyjna "Żyj świadomie bez przemocy"

  „Żyj świadomie-bez przemocy” to główne hasło spotkania, które odbyło się dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu. Debata ewaluacyjna, miała na celu zwrócenie uwagi i podniesienie świadomości społecznej w zakresie przyczyn i skutków przemocy w różnych dziedzinach życia, w szczególności zmian postrzegania przez społeczeństwo problemu przemocy. Była to okazja do podsumowania wniosków z debaty inauguracyjnej.

 • WOSP_7.jpeg

  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu był w tym roku rekordowy, nie tylko pod względem artystów występujących dzięki Stowarzyszeniu Zmieniamy Przemyśl na scenie w przemyskim Rynku, ale przede wszystkim pod względem kwoty, którą zebrali przemyślanie. 123 000 zł zgromadzono w puszkach wolontariuszy ze sztabów w Młodzieżowym Domu Kultury i Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej, zbiórki prowadziły także inne organizacje i stowarzyszenia, m.in. Przemyskie Morsy, Przemyski Klub Biegacza, Przemyskie Serca.

   

 • MZK_fot_A_Czereba.jpeg

  W godzinach porannych (9.24) 14 stycznia doszło do zdarzenia z udziałem autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji linii nr 28 przy ul. Bielskiego. Z informacji uzyskanych w MZK wynika, że w trakcie wykonywania ostrego zakrętu w prawo, autobus wjechał na krawężnik wąskiego chodnika, a następnie zjechał ze skarpy, uderzając przodem o wystające betonowe elementy. Chcemy wszystkich uspokoić, że zarówno pasażerowie, jak i kierowca nie odnieśli żadnych obrażeń i nie zaszła potrzeba interwencji pogotowia ratunkowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

 • Bezpieczne ferie na lodowisku z przemyską policją

  Zimą bezpieczniej jest poślizgać się na lodowisku niż na zamarzniętych akwenach. W związku z rozpoczęciem ferii, przemyscy policjanci, podczas specjalnej akcji, którą przeprowadzili na lodowisku, mówili o bezpieczeństwie w trakcie dwutygodniowego wolnego. Młodzież z Przemyśla i powiatu przemyskiego mogła w czasie tego spotkania doskonalić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Funkcjonariusze pokazali uczniom sprzęt, który wykorzystują w pracy. W pierwszym dniu ferii, dzięki dyrekcji POSiR, młodzież korzystała z przemyskiego lodowiska za darmo.

 • Bezpieczny pieszy - działania przemyskiej drogówki

  Dziś na drogach powiatu przemyskiego policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.

 • Uwaga na fałszywy profil Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu na portalu Facebook

  Profil na portalu społecznościowym Facebook pod nazwą Komenda Miejska Policji w Przemyślu nie jest administrowany przez przemyską policję. Policja nie odpowiada za treści umieszczane na tym profilu. Komenda Miejska Policji nie posiada profilu na żadnym portalu społecznościowym.