• fot_Agata_Czereba (19).jpeg

  Tej nocy kilkaset tysięcy osób – kobiet, dzieci, starców straciło coś więcej niż dom… Panujący wówczas ponad czterdziestostopniowy mróz, potęgowany przez nieopisaną rozpacz i strach przed nieznanym nie ominął nikogo z Nich. 10 lutego 1940 roku z rampy kolejowej na przemyskich Bakończycach wyruszyli na „nieludzką ziemię”. To był pierwszy z czterech transportów. Kolejne – w kwietniu i czerwcu ‘40 oraz rok później – w czerwcu 1941 roku oznaczały tragedię kolejnych – w sumie ponad miliona – przemyślan i mieszkańców  ościennych miejscowości…

 • Policjanci z Przemyśla poszukują właściciela pieniędzy

  Policjanci poszukują właściciela pieniędzy, które zostały odnalezione w jednym ze sklepów przy ul. 3-go Maja w Przemyślu. Właściciel proszony jest o kontakt z dzielnicowym lub dyżurnym przemyskiej jednostki.

 • Bezpieczny pieszy - działania przemyskiej drogówki

  Dziś na drogach powiatu przemyskiego policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. Wczorajsze działania „ NURD” zakończyły się ujawnieniem 13 wykroczeń popełnionych przez osoby piesze, w szczególności był to brak elementów odblaskowych po zmierzchu.

 • BiOSG fot. Agata Czereba (28).jpeg

  6 lutego br. w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu otwarto uroczyście najnowocześniejszą i najbardziej kompleksową pod względem szkoleniowym strzelnicę w tej części Polski oraz w całej Straży Granicznej.

 • Kolejna ofiara oszustwa na BLIK - apelujemy o ostrożność!

  Policja ostrzega o kolejnej metodzie działania oszustów. Przestępcy za pośrednictwem komunikatora Messenger próbują wyłudzić pieniądze od znajomych osoby, na której konto się włamią. Warto być ostrożnym i dobrze się zastanowić zanim przekażemy komukolwiek kod z dostępem do gotówki. Tak został oszukany we wtorek 24-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

 • Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Dzisiaj, 6 lutego br., w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Order „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu" - dla przemyskiego policjanta

  W siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Otrzymali je krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Ministerialnym orderem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” został odznaczony dyżurny przemyskiej jednostki asp. szt. Dariusz Koperski.

 • Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez przemyskich poszukiwaczy

  Mężczyzna od listopada 2019 roku ukrywał się przed organami ścigania. We wtorek wpadł w ręce przemyskich poszukiwaczy, którzy zatrzymali go na terenie powiatu przeworskiego. 66-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Przemyślu w związku z popełnieniem przestępstwa na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 • Wielu osobom wykładziny dywanowe kojarzą się z wnętrzami rodem z PRL-u. Przed oczami mamy zapewne dywany w kolorze czerwono-beżowym z orientalnymi wzorami. Tymczasem wykładziny dywanowe doskonale prezentują się również w nowoczesnych wnętrzach – zwłaszcza tam, gdzie zależy nam na przytulnym klimacie. Jakie zalety mają wykładziny i do jakich pomieszczeń się nadają?

  Ciepłe i przytulne

  Nikt nie lubi chodzić bosymi stopami po zimnych płytkach ceramicznych. Nawet panele drewniane w czasie zimy nie są tak ciepłe, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście możemy zastąpić te posadzki wykładzinami dywanowymi. Są one ciepłe i miłe w dotyku. Wstając z łóżka, nie doznajemy takiego szoku, jak po dotknięciu stopami płytek. Jeśli zależy nam na wyjątkowej miękkości i cieple, warto postawić na model wykonany z wełny. Taka wykładzina sprawdzi się zwłaszcza w sypialni, dzięki czemu idealnie rozpoczniemy każdy poranek.

  Wysoka izolacja akustyczna

  Kolejną zaletą wykładzin dywanowych jest ich wysoka izolacja akustyczna. Co to w praktyce oznacza? Nie trzeszczą pod stopami. Tłumią również każdy dźwięk, gdy przypadkiem upuścimy coś na podłogę. Możemy nawet chodzić w nich na obcasach bez obaw, że obudzimy śpiące dziecko. Niestety w przypadku paneli czy płytek nie byłoby to możliwe. Z tego względu wykładziny dywanowe będą też idealne do pokojów dziecięcych. Dzieci często bawią się różnymi autkami i klockami, które po upadku tworzą hałas. Dywan na szczęście wszystko stłumi. 

  Do wyboru, do koloru

  Za wykładzinami dywanowymi przemawia również duży wybór wzorów i kolorów. Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy wnętrze i czy jest to pokój dziecięcy, czy może salon, z pewnością uda nam się znaleźć idealny model. To samo tyczy się również ceny, bowiem na rynku znajdziemy wykładziny różnych producentów, dostępne na każdą kieszeń. 

  Antypoślizgowość

  Właściciele czworonogów oraz rodzice małych dzieci z pewnością znają problem ślizgania się na panelach czy polerowanych płytkach. Zwierzęta biegnące z jednego pomieszczenia do drugiego często nie wyrabiają na zakrętach, rozbijając się o szafę czy ścianę. Z kolei dzieci nierzadko zaliczają upadki, biegając w samych skarpetkach po panelach. Odpowiednia struktura wykładziny zapobiega takim przypadkom, sprawiając, że tego typu posadzka jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt i dzieci. Jeśli szukacie wymarzonej wykładziny do domu, warto zajrzeć na stronę: https://centrumposadzek.com.pl.

  Wykładzina dywanowa – poznaj jej zalety!

 • kran.jpeg

  Przedsiębiorstwo  Wodociągów  i  Kanalizacji  sp. z o.o.  w  Przemyślu  informuje  mieszkańców ulicy Jagiellońskiej (na odcinku od Kamienny Most do Placu Na Bramie, ulic Wałowej i Przecznicy Wałowej, iż we wtorek, 4 lutego br. od godziny 9.00 do godzin popołudniowych nastąpi przerwa w dostawie wody.

 • basen.jpeg

  Szkoły nie muszą już płacić za zajęcia w należących do Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji hali sportowej przy ulicy Mickiewicza oraz krytej pływalni przy ulicy 22 Stycznia. Od 3 lutego br. miasto pokryje koszty wynikające z korzystania z obiektów.

 • "Wpadł" z podrobionym prawem jazdy

  Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mężczyźnie, który posłużył się podrobionym prawem jazdy. Ford, którym kierował zastał zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna posłużył się blankietem rzekomo wydanym w Wielkiej Brytanii. Chciał w ten sposób ukryć brak uprawnień do kierowania pojazdami.

 • Zatrzymano podejrzanego o kradzież w klasztorze

  Policjanci zatrzymali 34-latka, który z pomieszczeń budynku Klasztoru Ojców Reformatów w Przemyślu, ukradł pieniądze. Mężczyzna wykorzystał fakt, że nikogo nie było, ponieważ wszyscy brali udział w nabożeństwie. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci ostrzegają przed oszustwami "na wygraną"

  Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Oszuści umiejętnie stosują nowe techniki, tym razem ich ofiarą padła 43-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego. Sprawcy poinformowali kobietę o wygranej, którą miał być telefon komórkowy.

 • Niewybuch przy przejeździe kolejowym

  Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło sporo czasu, to nadal zdarzają się przypadki znalezienia pozostałości w postaci niewybuchów. Dziś podczas prac ziemnych na przejeździe kolejowym przy ul. Heidi Wernerus – Neumann ujawniono łuskę i pocisk artyleryjski.

 • list.jpeg

  W miesiącu lutym 2020 r. na terenie Miasta Przemyśla pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu będą roznosili decyzje określające wymiar podatku oraz zawiadomienia o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 • Mauritius, z całą pewnością jest miejscem, które zachwyci dosłownie każdego. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest banalnie prosty. Trudno znaleźć inne takie miejsce, które zachwycałoby tyloma cudami natury. Na Mauritiusie nie da się nudzić i na pewno każdy znajdzie dla siebie coś, co całkowicie go urzeknie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na to, aby swoje wakacje spędzić właśnie tam. Wśród zapierającej dech w piersiach przyrodzie, naprawdę można wypocząć i zobaczyć, coś, czego do tej pory niedane było oglądać.

  Mauritius biuro podróży, dlaczego warto się na nie zdecydować?

  Wiele osób, planując swój urlop na Mauritius, zastanawia się, co będzie lepszym wyborem. Wyprawa na własną rękę, czy wyjazd z biurem podróży? Z całą pewnością ta druga opcja będzie lepsza dla każdego, kto ceni sobie organizację na najwyższym poziomie, a na wakacje jedzie tylko po to, aby w pełni wypocząć i nie martwić się przyziemnymi sprawami, takimi jak zakwaterowanie, czy transport. Dodatkowo na miejscu zawsze obowiązkowo znajduje się rezydent, który na pewno pomoże w razie takowej potrzeby. Korzystanie z biura podróży jest doskonałą opcją dla każdego, komu zależy na najwyższym poziomie wycieczki. Zazwyczaj wycieczki zorganizowane na Mauritius obejmują, zarówno wypoczynek, jak i zwiedzanie, które naturalnie wiąże się ze zmianami miejsc zakwaterowania. Daje to doskonałe możliwości i w 2-3 tygodnie można zobaczyć całą wyspę. Mauritius - biuro podróży to pewien komfort i dlatego zazwyczaj na taką opcję decydują się rodziny z dziećmi. 

  Mauritius wyspa i ciekawostki, które skrywa

  Są takie miejsca na Mauritiusie, które trzeba zobaczyć za wszelką cenę. Jednym z takich miejsc, choć uznać to można wręcz za zbiór miejsc, z całą pewnością są przepiękne plaże. Takich zdecydowanie na Mauritiusie nie brakuje! Tutejsze plaże to nie tylko doskonała opcja do leniwego odpoczynku i wygrzewania się na piasku, ale także do tego, aby skorzystać z możliwości uprawiania sportów. Przy każdej większej plaży można skorzystać z wypożyczalni sprzętu do nurkowania, co na pewno jest wyjątkowo kuszące i warto tego spróbować, aby móc podziwiać piękno podwodnego świata!

  Nie można pominąć również ogrodu botanicznego Pamplemousses, który zachwyca każdego, kto odwiedzi to wręcz magiczne miejsce. Cały park botaniczny składa się z niewyobrażalnie wysokich palm oraz bujnej roślinności, która plącze się nad głowami. Brzmi cudownie, prawda? Warto doświadczyć tego na własnej skórze, ponieważ na pewno jest to przeżycie niezapomniane. 

  Mauritius – wyspa skrywa również ziemię siedmiu kolorów znana również jako Park Narodowy Chamarel to miejsce obowiązkowe dla każdego, kto lubi kontakt z przyrodą. Dużą popularnością cieszy się już sam widok na wodospad, który znajduje się na trasie. Na końcu trasy znajduje się kawiarnia, sklepik oraz wisienka na torcie, czyli punkt widokowy. To właśnie z niego można obserwować zmieniające się barwy ziemi oraz chmur, które naprawdę robią niesamowite wrażenie. Jest to miejsce idealne dla fanów trekingu, którzy odnajdą tam, z całą pewnością wszystko to, co jest niezbędne, aby cieszyć się górską wspinaczką. Po drodze można spróbować także dań typowych dla Mauritius. 

  Nie jest to jednak jedyny warty uwagi Park Narodowy na wyspie. Jeśli jest się ciekawym tamtejszej roślinności oraz zwierząt, z całą pewnością należy udać się do Parku Narodowego Black River Gorges. Na każdego przybysza czeka tam aż 6500 hektarów dzikiej roślinności oraz zamieszkujących je zwierząt. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć je wszystkie na żywo! Dodatkowo jest to miejsce wręcz stworzone do trekkingu oraz długich, zdrowotnych spacerów. 

  Będąc na miejscu, na pewno warto zrobić sobie wycieczkę po hinduskich świątyniach. Na wyspie jest ich naprawdę wiele i do większości można wejść bezproblemowo. Wiele z nich jest bardzo oryginalnych i choćby z tego powodu zasługują już na uznanie. 

  Na południu wyspy znajduje się także pewne jezioro o nazwie Grand Bassin. Położone jest ono w kraterze wulkanu, a tuż nad nim znajduje się świątynia, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Mauritius, a dodatkowo najważniejszym miejscem kultu. Warto wybrać się tam już, chociażby z tego względu.

  Naturalnie wyspa zachwyca przede wszystkim ze względu na czarującą przyrodę i ilość niespotykanych nigdzie indziej kwiatów, drzew oraz zwierząt. Mauritius jest stworzony do odpoczynku na plaży, opalania się i nurkowania, ale nie tylko. Będąc na wyspie, z całą pewnością koniecznie trzeba odwiedzić oryginalne świątynie i lepiej poznać panującą tam kulturę. Na pewno jest to złoty środek ku temu, aby lepiej poznać życie mieszkańców Mauritius. Jest to miejsce idealne na rodzinne wakacje, ponieważ jest spokojne, ale jednocześnie zapewnia wiele atrakcji. Z całą pewnością warto wybrać się tam przynajmniej raz, aby móc na własne oczy podziwiać niesamowite cuda natury, które na każdym zrobią ogromne wrażenie. Wybór takiej wycieczki na pewno będzie strzałem w dziesiątkę i przede wszystkim niezapomnianą przygodą. 

  Mauritius- piękno i przyroda

 • dzień_pamięci_o_holocauście_12_fot_W_Wolczyk.jpeg

  Kilka dni temu przeżywaliśmy w Polsce wielkie wydarzenie, jakim była 75. rocznica wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz, wydarzenie niezwykle ważne dla pamięci o ofiarach Holokaustu i wszystkich, którzy ponieśli w tym i wielu innych obozach śmierć. Od kilkunastu lat także na Podkarpaciu pod patronatem Marszałka Województwa odbywają się obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jednym z tych miejsc, gdzie przywracana jest pamięć pomordowanych mieszkańców narodowości żydowskiej jest Przemyśl. Jak co roku jest to żywa lekcja historii, na którą składają się nie tylko modlitwa i składanie kwiatów, ale także spotkania z żyjącymi ocalałymi, ich rodzinami oraz debaty pozwalające spojrzeć na Holokaust z dzisiejszej perspektywy. Obchody trwają dwa dni - 29 – 30  stycznia 2020 r.

   

 • Oszustwa "na wypadek" - bądźmy ostrożni!

  64-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego padła ofiarą oszustów, którzy wczoraj zadzwonili do niej na telefon stacjonarny. Kobieta straciła 30 tys. złotych chcąc pomóc córce, która rzekomo spowodowała wypadek i potrzebowała pilnie pieniędzy. Pamiętajmy, ani policja ani prokuratura nie działa w ten sposób i nie dzwoni w celu otrzymania pieniędzy.

 • stok_4.jpeg

  Na razie jeszcze nieśmiało, w niewielkiej liczbie, ale pierwsi narciarze i snowboardziści ruszyli na przemyski stok. Pomimo niesprzyjających podczas tegorocznej zimy warunków, stok dzięki staraniom pracowników POSiR udało się naśnieżyć i od południa 28 stycznia wszyscy miłośnicy zimowych sportów mogą z niego korzystać. W dniu otwarcia warunki na stacji narciarskiej osobiście sprawdzał Prezydent Wojciech Bakun. Zapraszamy do korzystania indywidualnie, całymi rodzinami i z przyjaciółmi!

 • Dziś działania „SMOG"

  28 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Funkcjonariusze będą zwracać uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.