• głos.jpeg

  Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza wszystkich mieszkańców i zainteresowane instytucje/organizacje do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie opracowania projektu pn. ,,Strategia rozwoju elektromobilności Miasta Przemyśla’’ zwanego dalej Strategią.

   

 • Podsumowanie działań " Trzeźwy poranek"

  Przemyscy policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy zdecydowali się kierować samochodem mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 1580 kierujących pojazdami.

 • fot. Agata Czereba (7).jpeg

  Rozpoczęła się 10. edycja Kampanii „Biała Wstążka” w Przemyślu i powiecie przemyskim. Już od dekady, zawsze końcem listopada, przedstawiciele Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach zachęcają najważniejsze osoby w naszym mieście, do wpięcia w klapę marynarki, koszuli czy munduru, niewielkiej, ale o ogromnej, bo symbolicznej wadze – białej wstążki. Każdy, kto ją przypnie jasno wyraża swój sprzeciw wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn względem kobiet. Wstążka ta jest również swoistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

 • Tlenek węgla - cichy zabójca

  Przed nami okres jesienno-zimowy, a co się z tym wiąże rozpoczyna się sezon grzewczy. To okres, w którym znacząco wzrasta liczba zatruć tlenkiem węgla - czadem. Policjanci w niedzielę odnotowali już pierwszy taki przypadek, niestety tragiczny w skutkach. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci 54-letniej mieszkanki Przemyśla.

 • Nie zatrzymał sie do kontroli drogowej - był pijany

  Kierujący bmw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, przyspieszył i chciał zgubić policyjny radiowóz. Kierowca nie reagował na żadne sygnały. Swoją niebezpieczną jazdą stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkudziesięciu minutach, mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że był nietrzeźwy.

 • Kampania "Białej Wstażki" w przemyskiej komendzie

  25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To także dzień rozpoczynający kampanię „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. Z tej okazji w przemyskiej komendzie odbyło się spotkanie Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu z przedstawicielami Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

 • Działania "Granica"

  Na drogach powiatu przemyskiego policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzą dziś działania "Granica 2019". To kolejna akcja prowadzona w ramach wzajemnego współdziałania służb, której celem jest m.in. ujawnianie pojazdów oraz przedmiotów pochodzących z kradzieży, a także eliminowanie z dróg samochodów, których stan techniczny stwarza bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym.

 • Policyjna akcja „ Trzeźwy poranek"

  Przemyscy policjanci na drogach powiatu prowadzą dziś od rana wzmożone kontrole stanu trzeźwości osób prowadzących pojazdy. „Trzeźwy poranek” to kolejne działania podejmowane przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 • SPACER BADAWCZY gł.jpeg

  Zakończyliśmy pracę punktu konsultacyjnego, który był pierwszą z technik przewidzianych w procesie pogłębionych konsultacji społecznych jakie prowadzi Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla.

 • Czy wiesz,że?

  Czy wiesz, że podczas legitymowania musisz podać swoje dane?

 • Przemyscy policjanci prowadzą dziś działania "Prędkość"

  Dziś przemyscy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 • 28 wykroczeń ujawnionych podczs działań „Bezpieczny pieszy”

  Przemyscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta, prowadzili wczoraj wzmożone kontrole drogowe w rejonach przejść dla pieszych w ramach działań „Bezpieczny pieszy”. Akcja, oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, miała na celu także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń. Drogówka ujawniła w sumie 28 wykroczeń.

 • konferencja_21_11_2019.jpeg

  Za nami kolejna z zapowiadanych niedawno, cyklicznych (codwutygodniowych) konferencji prasowych Prezydenta Miasta Przemyśla. 21 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie, którego wiodącymi tematami były: zimowa (i nie tylko) oferta Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz decyzja ws. budowy wytwórni mas bitumicznych.

 • Życzenia na Dzień Pracownika Socjalnego.jpeg

  Z okazji przypadającego dziś Dnia Pracownika Socjalnego, w imieniu swoim oraz całego Samorządu Miasta Przemyśla składam wszystkim pracownikom socjalnym serdeczne gratulacje oraz wyrazy szacunku za empatię i szczególną wrażliwość w codziennej pracy.

 • Miejsca przekroczenia dozwolonej prędkości potwierdzone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Aleja Żołnierzy Wyklętych w Przemyślu - to tu, według zgłoszenia internauty, przekazanego za pośrednictwem policyjnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, kierowcy nagminnie przekraczają prędkość. Mapa nie służy zgłaszaniu potrzeby pilnej interwencji mundurowych, ale wywołuje odpowiednią reakcję policji. Tak właśnie było w tym przypadku. Zgłoszenie mieszkańca było zasadne. Policjanci zatrzymali kierowców, którzy jechali zbyt szybko. Jeden z nich stracił prawo jazdy.

 • Wspólne działania profilaktyczne policjantów i saperów

  W ramach ogólnopolskiej kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa „Kręci Mnie Bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, na terenie działania Komisariatu Policji w Dubiecku, zorganizowano dwa spotkania z młodzieżą szkolną. Wzięli w nich udział policjanci oraz patrol rozminowania z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

 • Ogólnopolskie działania policyjne „SMOG”

  Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • Nie zabijaj - jedź bezpiecznie!

  Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

 • Odpowie za znieważenie flagi narodowej

  Zdecydowaną reakcją ze strony mieszkańców ul. Reymonta i policjantów, zakończyło się naganne zachowanie 27-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Mężczyzna zerwał wywieszoną na budynku flagę i zawiesił ją na pojemniku na odpady komunalne. Tłumaczył, że zdjął ją, ponieważ wysuwała się z uchwytu. Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę. Prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec niego dozór policji.

 • WYKRES 3 AKTUALNY.jpeg

  Zakończyliśmy pracę punktu konsultacyjnego, który był pierwszą z technik przewidzianych w procesie pogłębionych konsultacji społecznych jakie prowadzi Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla. Konsultacje są wynikiem udziału miasta Przemyśla w projekcie "Szkoła świadomego planowania przestrzennego 2.0", dzięki któremu pozyskano fundusze na ich przeprowadzenie.