• Dzielnicowy po służbie odnalazł zaginioną

  Dzielnicowy przemyskiej policji, będąc po służbie, odnalazł zaginioną 60-latkę. Kobietę zauważył, jak szła boso wzdłuż drogi. Sytuacja wzbudziła jego zainteresowanie, bo było już po godz. 22, dlatego podjechał do kobiety, wylegitymował się, po czym całą i zdrową odwiózł do ośrodka, w którym się zatrzymała.

 • getto_3.jpeg

  16 lipca 1942 roku niemieccy okupanci utworzyli na terenie Przemyśla getto żydowskie. W rocznicę tego wydarzenia Prezydent Miasta Wojciech Bakun, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka oraz Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży zapalili znicze przed tablicą upamiętniającą dokonanie masowego mordu na 1580 Żydach przez hitlerowskich oprawców w latach 1942-1943, która znajduje się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Kopernika.

 • Policjant po służbie zatrzymał nieletnich wandali

  Policjantem jest się przez cała dobę, w służbie i poza nią. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza zakończyła się ujęciem dwóch nieletnich, który zniszczyli ogrodzenie na peronie stacji PKP Zasanie.

 • Dopalacze - apel policji do rodziców i opiekunów

  Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego, sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.

 • Kradła perfumy - usłyszała zarzut

  Zarzut kradzieży usłyszała 22-letnia przemyślanka, która kradła luksusowe perfumy w jednej z drogerii w Przemyślu. Jej łupem padły perfumy o wartości blisko 700 zł na szkodę jednej z lokalnych drogerii. Kobieta oświadczyła, że skradzione mienie sprzedała przygodnie napotkanym osobom. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

 • Każda osoba, która troszczy się o środowisko naturalne, zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ mają na nie nasze codzienne wybory. Jeśli chcemy zmniejszyć negatywne oddziaływanie na otaczający nasz świat, warto przyjrzeć się środkom chemicznym, które wykorzystujemy do sprzątania. Przykładem jest płyn do mycia szyb, który możemy wymienić na naturalny.

  Ekologiczne sprzątanie, czyli mycie szyb bez szkodliwych substancji

  Coraz częściej wprowadzamy do naszych domów kosmetyki naturalne, zależy nam bowiem na tym, by na naszą skórę kłaść wyłącznie bezpieczne substancje, które nie będą dla nas szkodliwe. Również przy sprzątaniu mamy wybór – wiele ze środków, których często używamy do zachowania czystości w domu, możemy wymienić na bezpieczne dla środowiska, pozbawione szkodliwych substancji. Płyn do mycia szyb jest jednym z nich.

  Panuje błędne przekonanie, że do usunięcia bakterii i dokładnego doczyszczenia danej powierzchni konieczne jest użycie silnie działających środków chemicznych. W wielu przypadkach nie potrzebujemy wcale tak silnych preparatów, a równie dobre wyniki w przywróceniu czystości w danym miejscu możemy uzyskać, stosując produkty ekologiczne. W naturze również istnieją substancje, które pozwalają na skuteczne sprzątanie, a przy tym są biodegradowalne i nie szkodzą środowisku. Na rynku można znaleźć produkty oparte aż w 90% na naturalnych składnikach, nie mające negatywnego wpływu na środowisko, a przy tym skuteczne w działaniu.

  Płyn do szyb jest środkiem, którego wymianę na ekologiczny odpowiednik warto rozważyć, używamy go bowiem nie tylko we wnętrzach domów, ale również na zewnątrz – może więc wraz z deszczem spłynąć na ziemię, oddziałując na środowisko. Zastosowanie naturalnego preparatu ma również wpływ na zdrowie mieszkańców, którzy nie będą dzięki temu narażeni na kontakt z silnymi chemicznymi substancjami.

  Naturalny płyn do szyb – czy jest skuteczny?

  Sprzątanie nie powinno być uciążliwym obowiązkiem – na szczęście z ekologicznymi środkami czystości nie sprawia żadnych problemów. Naturalny płyn do mycia szyb bez smug i zacieków umożliwia szybkie pozbycie się zanieczyszczeń z okien i luster. Dzięki zawartości odpowiednich substancji, które są przy tym neutralne dla środowiska, ma właściwości antystatyczne i zapobiega gromadzeniu się kurzu na wyczyszczonej nim powierzchni szklanej. W efekcie możemy cieszyć się szybami, które nie tylko będą idealnie czyste, ale także zachowają doskonałą przejrzystość na długo.

  Bezpieczny dom, czyli jaki wpływ na życie mają ekologiczne środki czystości

  Skorzystanie z naturalnych preparatów do sprzątania to inwestycja w bezpieczny, przyjazny mieszkańcom oraz środowisku dom. Dzięki zastosowaniu środków opartych wyłącznie o naturalne i biodegradowalne składniki, nie produkujemy toksycznych dla przyrody odpadów i tworzymy zdrowsze warunki dla swojej rodziny. Warto zamienić sztuczne produkty na te ekologiczne szczególnie, jeśli mamy w domu dzieci i zwierzęta – dzięki temu zapewnienie im bezpiecznych warunków bez sięgania po toksyczne, silnie działające środki chemiczne będzie znacznie prostsze. Naturalne preparaty nie muszą także oznaczać zapachu octu czy innych nieprzyjemnych woni – dostępne są produkty zupełnie bezzapachowe, dzięki czemu są w pełni neutralne. Dodatkową zaletą jest także niska cena i duża wydajność, co sprawia, że przejście na tego typu środki do sprzątania nie będą odczuwalne dla domowego budżetu.

  Czy istnieje naturalny płyn do mycia szyb?

 • fot_Janusz_Łukasiewicz (12).jpeg

  Wołyń i ponad sto innych miejscowości Podkarpacia i Małopolski wschodniej. Piękne tereny i sielskie życie. Od 76 lat kojarzone z krwią, przerażeniem i okrutną, wręcz niewyobrażalną zbrodnią, która najbardziej dotknęła niewinnych. Kobiety, starców i bezbronne dzieci… Głównie Polaków. Ale także Żydów, Ormian oraz Ukraińców, którzy mieli odwagę stanąć w obronie bestialsko mordowanych przyjaciół, sąsiadów i znajomych...

 • ODKRYJ PRZEMYŚL.jpeg

  O walorach, wspaniałym, wyjątkowym położeniu, niesamowitych zabytkach, połączeniu nowoczesności z zachwycającą tajemniczością przedwojennych uliczek i zaułków Przemyśla można by bardzo długo opowiadać. Ale zapewne nie Wam, Drodzy Mieszkańcy Tysiącletniego Grodu nad Sanem, którzy doskonale znacie te przymioty naszego miasta, nazywanego „małym” Krakowem. Kocham to miasto i wiem, że Wy także darzycie go wyjątkową miłością i estymą.

 • "Spacerujący" dzik wstrzymał ruch na ul. Sanockiej

  Młody dzik, który pojawił się w Przemyślu, spowodował chaos na ul. Sanockiej. Zwierzę nie zważając na samochody, „spacerowało” po jezdni wstrzymując ruch.

 • Fakt: Wyprzedzanie to najniebezpiecznieszy manwer w ruchu drogowym

  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

 • TP.jpeg

  Mamy zaszczyt przedstawić Państwu film promujący jeden z naszych największych skarbów - Twierdzę Przemyśl.

 • Przemyśl dnia 09.07.2019 rok   Informacja o zbędnych i zużytych rzeczowych składnikach majątku ruchomego.             Gmina Miejska Przemyśl Rynek 1; 37-700 Przemyśl NIP 795-231-95-92 w imieniu której działa Straż Miejska …

 • Z powodu silnego wiatru w Ostrowie zawalił sie dach sceny muzycznej

  Trzy osoby zostały poszkodowane w czasie festynu w Ostrowie koło Przemyśla. Silny wiatr i burza, jakie przeszły nad tą miejscowością, spowodowały zawalenie się sceny. Na miejscu pracowali policjanci.

 • 3. Rondo Padeborn.jpeg

  Informujemy, iż w najbliższy poniedziałek, tj. 8 lipca 2019r. nastąpi zmiana w stałej organizacji ruchu drogowego dotycząca poziomego i pionowego oznakowania na następujących skrzyżowaniach na terenie miasta Przemyśla:

   

  1. Rondo im. Lecha Kaczyńskiego.
  2. Rondo im. Kresowian.
  3. Rondo Paderborn.
  4. Skrzyżowanie Alei Solidarności z ulicą Zadwórzańską.

   

   

   

   

 • W trakcie kontroli miejsc zgłoszonych na KMZB dzielnicowi ujawnili pojazd figurujący w bazie SIS

  Dzielnicowi z Przemyśla, w trakcie sprawdzania zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, w zakresie nieprawidłowego parkowania pojazdów przy ul. J. Piłsudskiego, ujawnili osobowego hyundaia na czeskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że samochód figuruje w bazie SIS - jego użytkownik był poszukiwany przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

 • fot_A_Czereba (5).jpeg

  4 lipca br. tuż po Mszy Świętej w przemyskiej Archikatedrze, swoją wędrówkę rozpoczęła 39. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Za 12 dni wierni z Przemyśla i okolic osiągną swój cel. Aby dotrzeć do Jasnogórskiej Pani, przemierzą blisko 400 kilometrów. Każdego dnia pokonają trasę o długości 33 kilometrów, by 15 lipca móc modlić się przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

  Do pątników z Przemyśla po drodze dołączą również pielgrzymi z innych miast. Hasło 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę brzmi „W mocy Bożego Ducha” i nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego.