• 20180512_180700.jpeg

  Informujemy, że od dnia 13 listopada 2019 r. w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (ul. Wodna 11, II piętro, pokój nr 315) Urzędu Miejskiego w Przemyślu będzie można pobrać suchą karmę dla wolno żyjących kotów bytujących na terenie miasta Przemyśla.

 • fot_A_Czereba_Niepodległość_5.jpeg

  W zmienionej w stosunku do ubiegłych lat, bo dwudniowej formule, obchodziliśmy w Przemyślu 101. rocznicę odzyskania niepodległości. 10 i 11 listopada organizatorzy różnych wydarzeń przygotowanych z tej okazji zaprosili mieszkańców do uczczenia tego radosnego, narodowego święta na różne sposoby: oficjalnie w poprzez nabożeństwo za Ojczyznę, przed pomnikami, a także poprzez śpiew, czy zwiedzanie Przemyśla "śladami niepodległości" pieszo i na rowerze, a nawet kąpiel w sanie z "biało-czerwoną" przez przemyskie morsy.

   

 • Zarzuty za posiadanie i udzielanie narkotyków

  Dwa zawiniątka z marihuaną ujawnili przemyscy policjanci podczas interwencji podejmowanej w ubiegły wtorek wieczorem. Dwaj mieszkańcy Przemyśla usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

 • 11_listopada_poziom__.jpeg

  Nieuchronnie zbliża jeden z najważniejszych dni dla każdego Polaka - Święto Odzyskania Niepodległości. W tym roku świętować będziemy aż dwa dni – 10 i 11 listopada.  

 • fot. A. Czereba (16).jpeg

  Ponad tysiąc osób – głównie dzieci i młodzieży z przemyskich szkół i przedszkoli, ale również wielu dorosłych – mieszkańców, przedstawicieli samorządu, szefów i pracowników rozmaitych instytucji, zgromadziło się dziś (8 listopada br.) na Rynku Starego Miasta, by uczcić wspólnie zbliżające się wielkimi krokami jedno z najważniejszych świąt dla każdego Polaka – Święto Niepodległości Polski. Punktualnie o godzinie 11.11 w samym sercu Przemyśla wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Wspólnym wyśpiewaniem narodowego hymnu rozpoczęliśmy tegoroczne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

  Zebranych przed Urzędem Miejskim gości, przywitał Prezydent Wojciech Bakun. Zaraz po tym dyrygent -  Piotr Szelążek prowadzący na co dzień chór młodzieżowy "Vox Iuventum" dał znak do rozpoczęcia czterech zwrotek hymnu. Film z wydarzenia możecie zobaczyć na Przemyskim Serwisie Informacyjnym.

   

  10 i 11 listopada kontynuujemy wielkie świętowanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w wydarzeniu. Program wydarzenia znajdziecie TUTAJ. Do zobaczenia!

 • Bezpieczny Senior w gminie Krzywcza

  Z okazji Dnia Seniora, Urząd Gminy w Krzywczy zorganizował dla swoich mieszkańców dwa spotkania poświęcone problematyce bezpieczeństwa starszych osób. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Przemyślu, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przemyślu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywczy oraz funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Dubiecku.

 • flim_play_1.jpeg

  Podczas spotkania Prezydentowi Wojciechowi Bakunowi towarzyszyli Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek Renata Nowakowska oraz Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu Karol Wilk.

 • goście.png

  Dwie pasje. Dwie miłości… Zupełnie różne, a jednak obie okupione ciężką pracą, wieloma godzinami treningów i niegodzeniem się z porażkami. Choć tych ostatnich nasi bohaterowie nie odnotowali zbyt wiele. I bardzo dobrze! Są bowiem najlepszym przykładem na to, że jeśli się naprawdę kocha to, co się robi, tak naprawdę można wszystko!

   

 • Bądź bardziej widoczny po zmroku - odblaski mogą uratować życie!

  Coraz szybciej zapadający zmrok to dla niechronionych uczestników ruchu drogowego szczególnie trudny okres, dlatego tak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe. Jeden mały odblask może uratować życie.

 • plumber-2788334_960_720.jpeg

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Przemyślu informuje mieszkańców osiedla Kazanów bloki nr: 10, 10a, 12, 12a 14, 14b, 14c, 16, 62, sklep TESCO, szkoła podstawowa nr.6, przedszkole nr.16,oraz ul. Prądzyńskiego do skrzyżowania z ul. Boruty-Spiechowicza do skrzyżowania z ul. Kordiana, że w związku z pracami na sieci  wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody w dniu 07.11.2019r. od godz. 8.00 do godzin wieczornych.

  Wszystkich dotkniętych awarią przepraszamy za utrudnienia.

 • fot. Agata Czereba (3).jpeg

  Przemyślanie nie muszą już załatwiać urzędowych spraw w różnych częściach nadsańskiego miasta. Wszystkie budynki Urzędu Miejskiego mieszczą się w ścisłym centrum Przemyśla. 6 listopada br. Prezydent Wojciech Bakun dokonał uroczystego otwarcia nowo oddanego obiektu przy ulicy Ratuszowej 1. Budynek na potrzeby magistratu zaadoptowano po wygaszeniu (w ramach reformy szkolnictwa) funkcjonującego tam do niedawna gimnazjum.

 • meteorologiczne-alert-uniwersal.png

  Woj. podkarpackie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu

 • Podsumowanie policyjnych działań „ZNICZ 2019”

  Przemyscy policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu podczas akcji „Znicz 2019”. Przez 4 dni funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby swoich najbliższych. Nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

 • meteorologiczne-alert-uniwersal.png

  Woj. podkarpackie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze

 • Wynajem długoterminowy samochodu – FAQ

  Dzięki temu, że wynajem długoterminowy samochodu cieszy się coraz większą popularnością, na rynku funkcjonuje coraz więcej wypożyczalni, oferujących usługi wysokiej jakości. Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z samochodu na abonament, z całą pewnością w Twojej głowie kłębi się wiele pytań. Oto miejsce, w którym znajdziesz odpowiedzi na te najważniejsze – mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu ostatecznej decyzji.

  Wynajem długoterminowy samochodu – najważniejsze pytania i odpowiedzi

  Jakie samochody mogę wynająć?

  Zarówno nowe, jak i używane – w zależności od tego, jaką wypożyczalnię wybierzesz. Jeżeli zależy Ci na jakości, jaką będzie miał samochód wynajem długoterminowy pojazdów fabrycznie nowych będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem – dzięki temu zyskasz pojazd w pełni sprawny technicznie, który nie zawiedzie Cię w podróży. W zależności od tego, jaką wypożyczalnię wybierzesz, będziesz mógł skorzystać też z wielu różnych marek aut – od BMW i Audi, po Lexusa i Mercedesa. Oczywiście najem długoterminowy różni się cenami, więc wybierz taki samochód, który spełni Twoje potrzeby i będzie dopasowany do Twoich możliwości finansowych.

  Jak długo trwa okres wynajmu?

  Długoterminowy wynajem aut to zwykle okres 12 miesięcy, w trakcie których możesz dowolnie korzystać z wybranego pojazdu. Oczywiście po upływie tego okresu, możesz przedłużyć wynajem samochodu, a niektóre wypożyczalnie dają możliwość ustalenia indywidualnego czasu wynajmu.

  Czy muszę wykupić samochód po zakończeni umowy?

  Nie!

  Najem długoterminowy samochodu to nie leasing operacyjny i nie masz obowiązku wykupywania auta po zakończeniu umowy. To od Ciebie zależy, jaką decyzję podejmiesz – możesz zakończyć współpracę, kontynuować wynajem danego pojazdu albo zdecydować się na zupełnie nowy.

  Czy muszę dokonać przedpłaty?

  Wszystko zależy od wypożyczalni – bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór takiej, która daje w tej kwestii dowolność. Będziesz mógł więc uiścić przedpłatę i tym samym płacić mniejsze kwoty za najem długoterminowy albo zrezygnować z przedpłaty, co jest bardzo korzystną opcją dla wielu wynajmujących.

  Z jakich pakietów usług mogę skorzystać?

  Tutaj również wszystko zależy od polityki konkretnej wypożyczalni. Zwykle do dyspozycji klienta są 3 pakiety:

  • pierwszy, najtańszy, obejmuje gwarancję fabryczną przez cały okres trwania umowy oraz określony limit kilometrów,
  • drugi, średni, obejmuje pełen pakiet ubezpieczeń (OC, AC i assistance), a także samochód zastępczy,
  • trzeci, najdroższy, który oprócz wszystkich wyżej wymienionych korzyści, obejmuje również bezpłatne usługi serwisowe, a nawet darmową wymianę opon.

  To, który wybierzesz, jest zależne wyłącznie od Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

  Jaki jest limit kilometrów?

  Długoterminowy wynajem aut to rozwiązanie dla osób, które chcą bez jakichkolwiek ograniczeń korzystać z samochodu, dlatego też większość wypożyczalni stawia na wysoki limit kilometrów – rozglądaj się za takimi firmami, które oferują ponad 30 tysięcy kilometrów limitu.

  Czy mogę wyjechać za granicę?

  Jeżeli korzystasz z usług profesjonalnej wypożyczalni, która dba o potrzeby swoich klientów – jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy poinformować o takiej potrzebie wypożyczalnię i otrzymać zgodę.

  Czy muszę posiadać firmę?

  Nie, bo chociaż najem cieszy się przede wszystkim zainteresowaniem klientów biznesowych, to coraz bardziej popularny staje się też wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – dzięki niemu spełnisz swoje marzenia o podróżowaniu wysokiej klasy samochodem w bardzo przystępnej cenie.

 • meteorologiczne-alert-uniwersal.png

  Woj. podkarpackie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze

 • fot. A_Czereba (1)a.jpeg

  11 listopada jest datą szczególną. Tego dnia oddajemy hołd wszystkim tym, którzy nie wahali się poświęcić młodości, marzeń, zdrowia, a często nawet własnego życia dla wolnej Polski. Dla nas – obecnych pokoleń, które mogą dziś żyć w suwerennym, wolnym kraju. Tegoroczne, dwudniowe uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczniemy już 10 listopada. Szczegółowy plan obchodów znajdziecie Państwo na naszej stronie. Jednak to nie wszystko, bowiem Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta – tych najmłodszych oraz młodych duchem w piątek, 8 listopada do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W samym sercu nadsańskiego grodu o symbolicznej godzinie 11.11 wybrzmią donośnie wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ubiegłym roku (9 listopada 2018) o godzinie 11.11 na przemyskim Rynku blisko półtora tysiąca (!) dzieci i młodzieży przemyskich szkół dla uczczenia naszego narodowego święta zaśpiewało hymn Polski. Czy w tym roku będzie nas więcej? Głośniej? Donośniej?

   

   

  Serdecznie zapraszamy! Na Rynku Starego Miasta zmieścimy się wszyscy! Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, rodzice i dziadkowie! Wszyscy pokażmy, jak potrafimy cieszyć się z tego, iż żyjemy w Niepodległej Polsce!

   

  8 listopada – godzina 11.11 – Rynek Starego Miasta

  Do zobaczenia!

   

 • meteorologiczne-alert-uniwersal.png

  Woj. podkarpackie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnych mgłach

 • Przemyska grupa "SPEED"

  Przemyscy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali niebezpiecznie poruszającego się motocyklistę. Mężczyzna kierujący jednośladem jechał zbyt szybko. Policyjna kontrola zakończyła się zatrzymaniem mu prawa jazdy. 42–letni sprawca wykroczenia, za zbyt szybką jazdę, odpowie przed sądem.