• Analizator narkotyków na wyposażeniu przemyskiej drogówki

  Od grudnia, analizator do wykrywania narkotyków w organizmie dołączył do wyposażenia Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Na co dzień wykorzystują go w służbie funkcjonariusze ruchu drogowego.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  23 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Wpadł z narkotykami przez "zakaz wjazdu"

  Przemyscy policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków. 23-latek wpadł w ręce policjantów kiedy złamał przepisy ruchu drogowego. Wjechał w ulicę gdzie obowiązywał zakaz wjazdu. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, został również ukarany za popełnione wykroczenie.

 • Zdarzenie drogowe w Hurku

  Silny podmuch wiatru dał się we znaki kierującemu busem w miejscowości Hurko. Na drodze krajowej nr 28, wiatr spowodował, że kierujący oplem w jednej chwili stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i dachował.

 • fot_A_Czereba (4).jpeg

  22 stycznia 1863 roku rozpoczęło się największe narodowe powstanie w historii Rzeczypospolitej Polskiej.

 • MZK fot_A_Czereba.jpeg

  Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 lutego  br. wejdą w życie zmiany w rozkładach jazdy przemyskiej komunikacji miejskiej, opracowane przez firmę TRAKO Projekty Transportowe  na podstawie uwag i postulatów  zgłaszanych przez  pasażerów oraz Wójtów Gmin,  dla  których MZK świadczy usługi przewozowe.  Szczegółowy wykaz zmian znajduje się TUTAJ.

 • pieniądze.jpeg

  Końcem ubiegłego tygodnia gruchnęła informacja o przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku.

 • Kradł miedziane przewody - usłyszał trzy zarzuty

  Przemyscy policjanci w poniedziałek zatrzymali mieszkańca powiatu przemyskiego podejrzanego o kradzież przewodów elektrycznych. 50-latek trzykrotnie ukradł miedziane kable elektryczne z terenu budowy, powodując straty na łączną kwotę 4200 złotych.

 • Przekrój wózków i urządzeń magazynowych

  Przestrzeń magazynowa i zaopatrzeniowa to jedno z podstawowych miejsc w projektowaniu firmy, warsztatu lub lokalu gastronomicznego. Do stałego i komfortowego zaopatrzenia przysłużą się w dużej mierze wózki magazynowe, zaczynając na prostych, takich jak wózki platformowe, a kończąc na zaawansowanych rozwiązaniach, na przykład wózku elektrycznym, jak również wózkom paletowym z wagą. Przy projektowaniu nawet prostych linii przejazdu i okazyjnego zaopatrzenia (tzn. ciężkich paczek, dostaw czy wymiany mebli) jest to wiedza kluczowa by dobrze zoptymalizować proces i jednocześnie nie zapomnieć o bezpieczeństwie i higienie pracy. Paleciak jest też typowo dobrym zakupem dopełniającym, jeśli te kwestie zostały pierwotnie przeoczone. Wtedy należy się zastanowić nad parametrami zwrotności i uniwersalności, gdyż pełnią one kluczową rolę w przypadku niedopracowanych planów, wpisując się w wiele profilów działalności. Nowoczesne sztaplarki wyposażone są w funkcje kompensujące niską zwrotność dużych przewozów.

  Mniejsze opcje transportowe

  Rolki transportowe do maszyn to świetna drobna alternatywa dla jakichkolwiek przewozów ciężkiej aparatury i urządzeń w obrębie większych zakładów. To proste urządzenie musi być jedynie załadowane i rozładowane, w czym pomóc mogą na przykład żurawie warsztatowe. W żurawiki warto zaopatrzyć zresztą stanowiska warsztatowe czy magazynowe pracujące z ciężkimi elementami, takimi jak części samochodowe. W ten sposób ułatwia się manipulację nimi w powietrzu lub załadunek i rozładunek na wózki paletowe. Wózek platformowy jest świetnym i tanim rozwiązaniem w magazynach o ładunkach względnie lekkich (do dwustu kilogramów przy rozwiązaniach Silverstone), a niekoniecznie poręcznych. Taki wózek ręczny stanowi zresztą w razie potrzeby mobilne stanowisko pracy. Wózek schodowy przydaje się przy ręcznym załadunku na większe modele transportowe.

  Opcje większe i kompleksowe

  Nie każdy załadunek da się załatwić wózkiem do beczek czy schodkowym, a nawet żurawiem warsztatowym. Czasami solidne, metalowe meble jak szafa na narzędzia, szafy pancerne czy piece trzeba umieścić wysoko, a bywają zbyt ciężkie dla pracownika. W takim wypadku warto mieć na wyposażeniu podnośnik nożycowy. Podnośniki nożycowe hydraulicznie podnoszą taki sprzęt na pożądane wysokości na których wystarczy potem przesunięcie. Urządzeniem kompleksowym w tym wypadku będzie wózek podnośnikowy, łączący w elektrycznym wózku magazynowym ideę podnośnika i wózka paleciaka. Waga do palet jest bardzo istotna przy magazynowaniu i dalszemu transportowi ładunków. Chociaż sama w sobie jest narzędziem dość dostępnym, można także użyć opcji kompleksowej w postaci paleciaka z wagą, oszczędzając tym samym poprzez uniwersalność urządzenia.

  Kręgosłup floty

  Paleciaki znajdziemy obecnie we wszystkich dziedzinach. Przynajmniej jeden wózek paletowy ręczny powinien znaleźć się wszędzie tam, gdzie stosowane są normy bezpieczeństwa i higieny pracy. Wózki paletowe ręczne cenione są za prostotę i uniwersalność obsługi. W przypadku większych flot transportu wewnętrznego, wózek paletowy to podstawa linii zaopatrzenia.

 • Dzien_Babci.jpeg

  Dziś Wasze Święto… Święto najcieplejszego na świecie uśmiechu, troskliwych dłoni i zapachu ciasta… Poczucia bezpieczeństwa, najpiękniejszych bajek i bezkresnej miłości…

 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – jak działa?

  Chcesz, aby twoja okolica była bezpieczniejsza? W internecie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, umożliwiająca zgłaszanie incydentów, które mogą zagrażać bezpieczeństwu obywateli. Platforma ma także za zadanie ostrzegać internautów.

 • Babciu, dziadku - bądźcie bezpieczni na drodze!

  W trosce o bezpieczeństwo naszych ukochanych Babć i Dziadków przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 • Trwają działania "Bezpieczne ferie"

  Policja od ubiegłego tygodnia prowadzi działania „Bezpieczne Ferie”. Podstawowym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach uczestnikom ruchu, w tym dzieciom i młodzieży korzystającym z zimowego wypoczynku.

 • Wpadł z narkotykami podczas kontroli

  Przemyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Młodzi przemyślanie wpadli w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli na ul. Słowackiego w Przemyślu. 23-letni mężczyzna już usłyszał zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Nadmierna ilość wilgoci w naszym mieszkaniu może prowadzić do poważnych konsekwencji. W ten sposób zwiększa się ryzyko usterki sieci elektrycznej, a co więcej, szkodliwe grzyby i pleśń mają dobre środowisko do rozwoju. Warto błyskawicznie postawić na profesjonalne osuszanie mieszkań Wrocław, realizowane przez wyspecjalizowaną ekipę. Sprawdzamy, na czym dokładnie polega ta operacja oraz ile czasu może potrwać dokładne osuszanie całego mieszkania.

  Bezbłędna identyfikacja problemu

  W sytuacji gdy dotknęło nas zalanie lub poważna awaria sieci wodno-kanalizacyjnej, przyczyna nadmiaru wilgoci jest znana od razu. Niekiedy zdarzają się jednak sytuacje, w których kluczem do sukcesu jest namierzenie wszelkich usterek oraz zagrożeń, które mogą dać o sobie znać w przyszłości. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy. Przeprowadzi ona dokładne badanie szczelności oraz sprawdzi wentylację w domu. Po wykryciu wszystkich mankamentów, specjaliści skonsultują z nami podjęcie odpowiednich działań. Dopiero po wyeliminowaniu usterek odpowiedzialnych za wilgoć, można przejść do likwidowania szkód.

  Nadmierna wilgoć w domu – na czym polega likwidacja szkód?

  Pierwszym krokiem do przywrócenia odpowiednich warunków mieszkaniowych jest oczywiście wyeliminowanie wilgoci. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne osuszacze, które ze względu na swoją konstrukcję i specyfikację pracy, mogą bez trudu dotrzeć do najbardziej uciążliwych miejsc. Precyzyjne usunięcie całej wilgoci jest nie zwykle ważne i stanowi o trwałości uzyskanych efektów. Dlatego też, samodzielna próba walki z tym zjawiskiem mija się z celem. Bez odpowiedniego sprzętu nie uzyskamy tak dobrych rezultatów.

  Nawet, jeśli nasze mieszkanie było dotknięte problemem wilgoci tylko przez krótki okres czasu, warto zdecydować się na dodatkową usługę w postaci odgrzybiania i ozonowania mieszkania. Musimy bowiem pamiętać, że szkodliwe drobnoustroje rozwijają się błyskawicznie i stanowią duże zagrożenie dla komfortu i bezpieczeństwa domowników. A zatem, warto profilaktycznie skorzystać z usługi dezynfekcji, która wyeliminuje to zagrożenie.

  Ile czasu może zająć kompleksowe osuszanie mieszkań?

  To oczywiście zależy od skali problemu oraz zakresu prac niezbędnych do zrealizowania. W większości przypadków, do uzyskania satysfakcjonującego efektu wystarczy kilka dni. Gdy problem zalania lub nadmiernej wilgoci jest bardziej intensywny, świadczenie usług może wydłużyć się nawet do kilku tygodni. Niemniej jednak, musimy pamiętać, że profesjonalne osuszanie pomieszczeń jest realizowane z myślą o większym bezpieczeństwie i komforcie domowników. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy skutecznie wyeliminują wszystkie potencjalne zagrożenia. Dokumentacja uzyskana po zakończonych pracach może okazać się cennym wsparciem w sytuacji, gdy walczymy o odszkodowanie z tytułu opieszałych działań spółdzielni mieszkaniowej.

  Co zrobić, gdy w mieszkaniu jest za dużo wilgoci?

 • Kolejna ofiara oszustwa na "BLIK"

  Przemyscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustwami metodą na tak zwany "kod BLIK". W piątek przemyscy funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie o oszustwie tą metodą. Aby ustrzec się przed oszustem zweryfikujmy tożsamość osoby, która wysyła do nas wiadomość z prośbą o pożyczkę oraz dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych i hasłem dostępowych do portali społecznościowych i bankowości elektronicznej.

 • Nietrzeźwy kierowca renaulta z cofniętym licznikiem

  Policjanci zatrzymali 44-latka wobec, którego mieli podejrzenie, że w trakcie jazdy korzysta z telefonu komórkowego. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a przebieg samochodu, którym kierował jest cofnięty. Stan licznika pojazdu nie zgadzał się z danymi w bazie CEPIK.

 • Ujęcie sprawcy kradzieży

  18-letniego mieszkańca Przemyśla ujęli pracownicy ochrony jednego z marketów po tym, jak ukradł markowy alkohol i słodycze. Dzięki czujności i szybkiej reakcji ochrony, sprawca trafił w ręce policjantów. Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Kierujący był pijany, a pasażer miał narkotyki

  Uwagę funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Dubiecku zwróciło osobowe audi, którego kierujący dziwnie się zachowywał - na zmianę przyspieszał i zwalniał. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca zaczął uciekać. Po krótkim pościgu okazało się, że siedzący za kierownicą audi mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 • Przemyscy dzielnicowi i ich nowe plany piorytetowe

  Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Od początku nowego roku dzielnicowi z przemyskiej komendy realizują nowe plany priorytetowe.

 • O bezpieczeństwie w trakcie ferii

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu gościli uczestników zimowej półkolonii ze świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu na Kazanowie. Dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów oraz dowiedziały się, jak unikać zagrożeń podczas zimowego wypoczynku.