W ostatnich dniach w przestrzeni medialnej pojawiły się fałszywe informacje, dotyczące protestu kierowców oczekujących w kolejce do przejścia granicznego w Medyce. Nieprawdziwe wpisy miały sugerować, że na terenie Przemyśla i Medyki protestujący kierowcy od wtorku, wielokrotnie blokują przejazd dla innych uczestników ruchu drogowego, wchodząc na przejścia dla pieszych. Przemyska Policja stanowczo dementuje, by do takich incydentów miało dochodzić.

Informujemy, że 28 listopada br., kierowcy oczekujący w kolejce gromadzili się w okolicy dwóch przejść dla pieszych - w Przemyślu i w Medyce i kilkukrotnie w ciągu dnia przechodzili przez nie. Tego dnia nie odnotowaliśmy większej ilości zgłoszeń w związku z zaistniałą sytuacją. Policjanci będący na miejscu dbali o bezpieczeństwo i porządek w związku z czym nie doszło do żadnych incydentów. Jak się okazało niepokój u kierowców oczekujących na odprawę był spowodowany dezinformacją i sytuacją panującą na granicy oraz faktyczną liczbą odprawianych pojazdów.

Policjanci z przemyskiej komendy wspierani przez funkcjonariuszy z innych jednostek na bieżąco, każdego dnia, dokładnie sprawdzali i sprawdzają czy do takich zdarzeń dochodziło i czy się powtórzyły. Zapewniamy, że w ostatnich dniach żadne większe utrudnienia nie miały miejsca.

Funkcjonariusze na odcinkach ustawionej kolejki dbają o porządek i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi na bieżąco podejmują działania, które mają na celu zapewnienie płynności ruchu  oraz drożności dróg. Reagują na każdą pojawiającą się informację czy zgłoszenie dotyczące utrudnień.

Policja apeluje o zachowanie spokoju i nieuleganie dezinformacji. Tego rodzaju nieprawdziwe informacje mogą być wykorzystywane do wywołania niepokoju społecznego.