Sposoby na oszczędzanie na kosztach oleju opałowego

Ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić zimą, jest to, ile pieniędzy wydasz na ogrzewanie domu. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić na kosztach oleju opałowego w tym sezonie i w przyszłych latach. Używanie mniejszej ilości energii, kupowanie hurtowe i używanie alternatywnych źródeł ciepła to świetne sposoby na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie domu bez poświęcania komfortu. Oto kilka pomysłów, które pomogą utrzymać koszty ogrzewania domu na niskim poziomie tej zimy i każdej następnej.

Zainstaluj programowalny termostat

Termostat to serce Twojego systemu grzewczego, jednak wielu właścicieli domów nie do końca rozumie jego działanie. Termostat programowalny pozwala na zdalną kontrolę systemu grzewczego, w tym temperatury i źródła ciepła. Programowalne termostaty są łatwe w konfiguracji i mogą pomóc w obniżeniu rachunków za ogrzewanie o około 10%. Jeśli masz centralny system ogrzewania, programowalny termostat jest koniecznością. Jeśli masz piec z wymuszonym obiegiem powietrza, programowalny termostat może być nadal pomocny. Jednak możesz również zainstalować czujniki, które informują system, kiedy pokoje są zajęte, a kiedy nie. To może pomóc zaoszczędzić na kosztach chłodzenia, jak również ogrzewania.

  • Zanim kupisz olej, porównaj ceny u kilku lokalnych dostawców, aby znaleźć najlepszą ofertę. Może hurtowa sprzedaż oleju opałowego Warszawa ma miejsce w Twojej okolicy. Jeśli podpiszesz długoterminową umowę, możesz być w stanie uzyskać niższą cenę niż w przypadku krótkoterminowego zakupu oleju.
  • Pamiętaj, aby w swoim porównaniu cen uwzględnić wszelkie opłaty za rozpoczęcie działalności i inne opłaty. Oprócz porównywania cen, możesz również zmniejszyć koszty oleju wybierając tańszą opcję dostawy. Możesz zaoszczędzić pieniądze wybierając dzień, w którym jest najmniejszy ruch.

Zmaksymalizuj zatrzymywanie ciepła przez swój dom

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić wewnątrz swojego domu, aby zmaksymalizować retencję ciepła. Niektóre z tych rzeczy mogą wymagać trochę wysiłku, ale mogą się opłacić na dłuższą metę. Uszczelnij swoje poddasze i przestrzeń, aby zmniejszyć ilość ciepła traconego przez dach. Zainstaluj okna burzowe lub zainstaluj więcej uszczelnień, aby zmniejszyć ilość ciepła, które ucieka przez okna. Jeśli masz starsze okna, rozważ ich wymianę na nowoczesne, energooszczędne modele. Dodaj listwy pogodowe do drzwi, aby zapobiec ucieczce ciepłego powietrza. Możesz nawet użyć grzejnika przestrzennego, aby ogrzać jeden pokój lub obszar w domu. Jeśli mieszkasz w szczególnie zimnym klimacie, możesz rozważyć użycie specjalnej jednostki wymiany ciepła, która przekazuje ciepło z rur wodnych do domu za darmo.