„Bezpieczna droga do szkoły” - to hasło, pod którym odbywają się spotkanie policjantów z dziećmi z całego naszego powiatu. Policjanci przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły oraz kontaktach z osobami obcymi.

Spotkania połączone ze wspólną zabawą, to zawsze dobra okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, których należy przestrzegać idąc do szkoły czy przedszkola. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przemyskiej komendy jak również profilaktycy i dzielnicowi spotykają się z dziećmi już od pierwszych dni września. Funkcjonariusze rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym m.in. o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze i co trzeba zrobić, by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Podczas spotkań podkreślają jak ważne jest noszenie odblasków i jaki mają one wpływ na nasze bezpieczeństwo. Funkcjonariusze rozmawiają też z dziećmi o zagrożeniach jakie mogą wynikać z kontaktu z osobami obcymi. Przypominają najmłodszym, aby nie rozmawiali z osobami, których nie znają oraz by nie udzielali im informacji np. na temat miejsca zamieszkania, a także przestrzegają by nie brali żadnych przedmiotów od nieznajomych.

Mali uczniowie ze szkoły podstawowej nr 4,6,15,16 w Przemyślu jak również ze szkoły podstawowej w Orłach, Ostrowie i  Małkowicach w miłej atmoswerzy z zaciekawieniem słuchali funkcjonariuszy i zadawali im wiele pytań.

Na koniec każdych zajęć dzieci otrzymywali słodkie niespodzianki oraz elementy odblaskowe.