Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

W ubiegłą sobotę rozpoczęły się szczepienia policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. W tym celu wyznaczono dwa punkty szczepień: Przychodnia Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu ul. Sportowa oraz Szpital Wojewódzki im. Ojca Pio w Przemyślu. Jako pierwszy dawkę szczepionki przyjął szef przemyskich policjantów kom. Janusz Kiszka, dając tym samym przykład innym funkcjonariuszom.

Od soboty trwają szczepienia przeciw Sars-CoV-2 policjantów z Przemyśla. Dobry przykład dał Komendant przemyskich policjantów kom. Janusz Kiszka, który jako pierwszy przyjął szczepionkę, inaugurując w ten sposób akcję. Za nim szczepieniom poddali się kolejni policjanci, którzy pełnią służbę w różnych pionach.

Policjanci od początku pandemii z pełnym zaangażowaniem przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Codziennie podejmują interwencje wobec różnych osób i służą na tzw. "pierwszej linii”.

Funkcjonariusze pomimo zleconych dodatkowych zadań związanych z prowadzeniem kontroli przestrzegania kwarantanny oraz respektowania przez mieszkańców powiatu przemyskiego wprowadzonych nakazów i zakazów służą społeczeństwu, a ich cel pozostał bez zmian – zapewnić bezpieczeństwo i chronić ludzkie życie.

Szczepienie policjantów jest ważne nie tylko dla nich samych czy ich rodzin oraz współpracowników, ale też wszystkich osób, z którymi mają kontakt i wobec których podejmują czynności.