Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Dzięki reakcji świadka, został zatrzymany pijany 49-letni mężczyzna, który kierował bmw. Badanie wykazało, że miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj, przed godz. 15, do oficera dyżurnego przemyskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że w miejscowości Ostrów koło Przemyśla, kierujący samochodem osobowym marki BMW, prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Zgłaszający dodał, że kierowca jechał całą szerokością jezdni i w pewnym momencie zjechał na stację paliw.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zatrzymali 49-letniego mężczyznę. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że mieszkaniec gminy Przemyśl, który kierował bmw miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ zostały mu wcześniej cofnięte.   

Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że 49-latek miał problemy z zaparkowaniem pojazdu na stacji paliw, a jego pasażer, ze względu na stan upojenia alkoholowego, nie był w stanie poruszać się o własnych siłach i z auta wysiadł na kolanach. Pasażer bmw trafił do izby wytrzeźwień. Kierowca został przewieziono do komendy miejskiej w Przemyślu, gdzie po wykonaniu czynności z jego udziałem, wrócił do domu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyzna opowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowy sygnał zostanie sprawdzony przez policjantów.