Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Przemyśl

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Alkomat wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto 31-latek kierował samochodem nie posiadając uprawnień. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pomimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę na tzn. ”podwójnym gazie”, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Medyka, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na drodze powiatowej w Stubnie przez funkcjonariuszy przemyskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 31-latek nie posiadał także uprawnień do kierowania.

Mężczyzna za brak uprawnień został ukarany mandatem, natomiast za kierowanie pojazdem, w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.