Jeszcze przez kilkadziesiąt minut (do godz. 12.00) możemy uratować czyjeś życie oddając najcenniejszy z leków – krew.

 

Dzisiejszym rankiem w samym sercu naszego miasta (tuż pod Urzędem Miejskim w Przemyślu), zaparkował „krwiobus”. Czerwony autobus, w którym czeka na Państwa wykwalifikowana załoga Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, przybył na zaproszenie przemyskich Podhalańczyków, a konkretnie działającego przy 5. batalionie strzelców podhalańskich Klubu Honorowych Dawców Krwi „Żołnierski Dar”.

 

fot. Agata Czereba (1).jpeg

 

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji. Poprzednie edycje pokazały, że przemyślanie chętnie dzielą się tym, co mają najcenniejsze. Podczas Wielkiej Akcji Poboru Krwi w sierpniu ubiegłego roku krew oddało 85 przemyślan - 43 osoby w krwiobusie znajdującym się w Rynku oraz 42 osoby w przychodni na ul. Sportowej. Każda z tych osób oddała po 450 ml krwi. To doprawdy imponujący wynik, jednak mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas znacznie więcej!

 

Tak więc… Przybywajcie!

 

 

 

 

 

Agata Czereba

   

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.